”Mavericks” bez Porziņģa pārliecinoši pieveic spēcīgo ”Nuggets” un pārtrauc neveiksmju sēriju (VIDEO)

12/03/2020 04:42

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt Kristaps Porziņģis nedevās laukumā mačā pret Denveras ”Nuggets” komandu, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks”, aizvadot otro spēli divās dienās, izcīnīja pārliecinošu uzvaru (113:97) pār vienu no Rietumu konferences līderēm un pārtrauca divu neveiksmju sēriju.

Porziņģis šonakt nedevās laukumā, jo iepriekšējā naktī mačā pret Sanantonio ”Spurs” komandu nospēlēja gandrīz 38 minūtes. Tas, ka latvietis varētu izlaist spēli pret ”Nuggets” bija jau gaidāms, jo viņš jau iepriekš reizēs, kad Dalasa ir aizvadījusi divus mačus divās dienās, šosezon parasti ir devies laukumā tikai vienā no spēlēm.

Abas komandas pirmo ceturtdaļu aizvadīja ļoti rezultatīvi. ”Nuggets’ pirmā ceturkšņa otrajā pusē panāca septiņu punktu pārsvaru (25:18), taču Dalasa, pirmās ceturtdaļas beigās veicot 15:4 izrāvienu, pārņēma vadību un otro ceturksni sagaidīja ar četru punktu pārsvaru – 33:29. Turklāt otrās ceturtdaļas ievadā ”Mavericks” panāca +8 un noslēdza pirmo puslaiku ar septiņu punktu vadību – 57:50.

Lai gan trešā ceturkšņa sākumā Denvera samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem, mājinieki pēc tam veica nelielu izrāvienu un panāca +9. Tiesa trešās ceturdaļas turpinājumā, veicot 19:4 izrāvienu, ”Nuggets” atjaunoja līdzsvaru un izvirzījās jau vadībā ar 73:67. Līdz trešā ceturkšņa beigām gan Dalasa sadeldēja deficītu līdz vienam punktam – 84:85.

Pēdējās ceturtdaļas ievadā mājinieki veica 8:0 izrāvienu un panāca +7. Denvera pietuvojās pretiniekiem vienubrīd līdz trīs punktu atstatumam, taču ”Mavericks”, beigās veicot 17:4 izrāvienu, izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 113:97 un līdz ar to pārtrauca divu neveiksmju sēriju.

Uzvarētāju sastāvā šonakt rezultatīvākais bija Bobans Marjanovičs, kurš guva 31 punktu, sasniedzot karjeras labāko rādītāju, un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas. Tikmēr Luka Dončičs pievienoja 28 punktus, sešas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt ”Nuggets” rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem rezultatīvākais bija Džamals Marejs.

Neskatoties uz šonakt piedzīvoto zaudējumu, Denvera ar 65 spēlēs izcīnītām 43 uzvarām šobrīd saglabā trešo vietu Rietumu konferencē. Savukārt Dalasai izcīnītais 40. panākums 67 mačos ir ļāvis vēl vairāk nostiprināties Rietumu konferences septītajā pozīcijā.