Meijam pirmie vārti sezonā, Latvija izcīna sauso uzvaru pret turnīra debitanti Dienvidkoreju

08/05/2018 19:36

Šovakar Latvijas izlases dienas kārtībā bija cīņa ar augstākās divīzijas debitanti Dienvidkorejas valstsvienību. Abas komandas pēdējo reizi savā starpā tikās 1993. gadā, toreiz Latvija bija pārākā ar 27:0. Šīs dienas mačā vajadzīgu uzvaru ar 5:0 izcīnīja Latvijas hokejisti.

Pirms gaidāmā mača spēles pieteikumā Latvijas izlases sastāvs bija tāds pats kā iepriekšējos divos mačos. Tomēr treniņā dienu iepriekš bija pavisam jaunas maiņas. Artis Ābols pirms spēles sarunā ar medijiem sacīja, ka tās ir Boba spēlītes, pieteikumā atzīmētās maiņas ir neprecīzas, lai maldinātu pretiniekus.

Pirmā perioda ievadā abas komandas apmainījās ar momentiem, bet neviena neuzspieda savu spēli. Neskatoties uz to, ka Latvija bija nomināli spēcīgāka, tās pārākumu iesākumā nevarēja redzēt. Otrajā minūtē labs solo reids izdevās Jevpalovam, kurš apskrēja pretinieku aizsargu, bet ripa īsi pirms metiena nošļuka no lāpstiņas. Latvijas izlasei bija arī divas iespējas spēlēt vairākumā, bet tās izskatījās pagalam švakas. Piespēles lēnas vai neprecīzas, ieslidojoties ātruma nav nevienam spēlētājam, metieni lido garām vārtiem.

Latvijas līdzjutēji klātienē nebija lielos dauzumos, bet pietiekami, lai tos sadzirdētu. Vienā pusē aiz Latvijas izlases vārtiem bija savācies viens fanu pulks, bet otrā cita latviešu atbalstītāju saime. Dažkārt viena puse bungoja un bļāva “Latvija, Latvija”, bet otra “sarauj, sarauj”, tāda neliela neorganizētības sajūta valdīja.

Pirmie divi vārtu guvumi Latvijas izlasei bija nozīmīgi. Pirmajā vārtu guvumā precīzs bija Meija, kuram šis bija pirmais precīzais metiens šajā sezonā. Savukārt, Meijam precīzi asistēja Rubīns, kuram tas bija pirmais punkts izlases rindās. Otrajā vārtu guvumā Balcers, apslidojot vārtus un atdodot piespēli uz tālo vārtu stabu, mazliet apjucis saņemot ripu bija Ķēniņš, kurš trieca to Dienvidkorejas vārtu mūrī.

Otrā trešdaļa iesākās ar dienvidkorejiešu izgājienu pret vienu Merzļikinu, Latvijas vārtsargs šajā epizodē bija pārāks, tāpēc fani sāka skandēt viņa vārdu. Vienīgos vārtus trešdaļā guva Latvijas izlases kapteinis Roberts Bukarts, kuram šie bija pirmie vārti čempionātā. Uz viduslīnijas klupdams, krizdams ripu zonā noturēja Karsums, kurš pēcāk ripu adresēja Bukartam un kapteinis ar nūjas neērto pusi no vārtu priekšas guva vārtus.

Spēles otrajā periodā dienvidkorejieši sāka spēlet krietni fiziskāku hokeju, lai gan visā spēles garumā pretinieku aizsargu lielie rāmji lika bortā vieglos Latvijas uzbrucējus. Dažkārt situācijas bija pārāk rupjas, kad Džeriņam iegrūda ar nūju mugurā vairākumā vai arī pēc Dienvidkorejas vārtsarga piespiestās ripas, kad aizsargs ar nūju uzsita par Riharda Bukarta kājstarpi.

Noslēdzošajā spēles trešdaļā Latvijas hokejistiem bija divas iespējas spēlēt vairākumā, beidzot viena no tām tika arī izmantota. No Indraša piespēles ripu vārtos pielaboja Balcers, kuram šie bija trešie vārti čempionātā. Savukārt otrajā vairākumā iespēja netika izmantota. Vēl sliktāk – Galviņa mestā ripa no zilās līnijas trāpīja Karsumam pa ķiveri, kurš pēc tam devās uz ģērbtuvēm. Iztika gan bez asinīm. Vienā no pretuzbrukumiem dienvidkorejieši gandrīz iemeta vārtus, no ielaistās ripas Latviju glāba vārtu konstrukcija. Pēdējos vārtus Latvija guva 0.3 sekundes pirms spēles beigām, kad precīzs vairākumā bija Roberts Bukarts.

Rītdien Latvijas izlases hokejistiem ir treniņš, bet parīt (10.05) cīņa pret ASV izlasi. Cerams, ka nākamajā spēlē ierindā jau būs centra uzbrucējs Teodors Bļugers.

Dienvidkoreja – Latvija 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Vārti: 11:46 Meija (Rubīns) 0:1, 18:45 Ķēniņš (Balcers, Ābols) 0:2, 28:22 Bukarts (Karsums, Sotnieks) 0:3, 41:33 Balcers (Indrašis, Ābols) 0:4, 59:59 Ro. Bukarts (Ābols, Indrašis, vair.).
Latvija: Merzļikins (Gudļevskis); Rēdlihs – Džeriņš – Indrašis, Cibuļskis – Galviņš; Ķēniņš – Ābols – Balcers, Sotnieks – Balinskis; Ro. Bukarts – Jevpalovs – Karsums, Rubīns – Freibergs; Razgals – Meija – Ri. Bukarts, Zīle.
Metieni: 16:39
Soda minūtes: 18:4 (4:2, 6:2; 8:0)