Meksika pārliecinoši uzvar Franciju, Žiņaks pēc vārtu guvuma atvainojas pretiniekiem

22/07/2021 16:40
Meksikas futbola izlase

Francijas futbola izlase ceturtdien ar 35 gadus veco veterānu Andrē Pjēru Žiņaku sastāvā cieta zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā mačā. Francija ar rezultātu 1:4 (0:0) atzina Meksikas pārākumu.

Visi vārti tika gūti otrajā puslaikā. Vispirms 47.minūtē Aleksis Vargass no aptuveni desmit metriem ar galvu spēcīgi trieca bumbu vārtos, bet astoņas minūtes vēlāk Sevastjans Cordova pēc piespēles soda laukumā panāca 2:0.

Puslaika vidū, 69.minūtē, Meksikā spēlējošais Francijas olimpiskās komandas kapteinis Žiņaks realizēja 11 metru soda sitienu, bet 80.minūtē Urjels Antuna sita bumbu cauri Francijas aizsardzībai, panākdams 3:1. Kompensācijas laika pirmajā minūtē Eduardo Agirre no tuvas distances raidīja bumbu vārtos un pielika punktu Meksikas uzvarai.

Zīmīgi, ka Žiņaks pēc vārtu guvuma atvainojās pretiniekiem. Viņš jau sešus gadus spēlē Meksikas čempionātā un ir “Tigres” vienības visu laiku labākais vārtu guvējs.

Otrā A apakšgrupas mačā spēļu saimniece Japāna ar 1:0 (0:0) bija pārāk pār Dienvidāfrikas Republiku, kuras izlasē pēc ierašanās Tokijā tika konstatēti pāris Covid-19 gadījumi. Ceturtdien D grupā savā starpā tikās 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu finālistes Brazīlija un Vācija, brazīliešiem uzvarot ar 4:2 (3:0). “Hat-trick” jau pirmajā puslaikā nokārtoja Rišarlisons, bet otrā puslaika kompensācijas laikā 4:2 brazīļiem panāca Paulinju. Vācijas izlasē otrajā puslaikā vārtus guva Nadīms Amiri un Ragnārs Āhe. Pirms tam šajā grupā Kotdivuāra ar 2:1 (1:1) bija pārāka pār Saūda Arābiju.

Tikmēr Spānijas izlase ar sešiem Eiropas čempionāta dalībniekiem sastāvā nespēja uzveikt Ēģipti, spēlējot neizšķirti 0:0 (0:0). Otrā C grupas spēlē Austrālija ar 2:0 (1:0) uzvarēja Argentīnu, kas visu otro puslaiku spēlēja desmit vīru sastāvā. Vēl olimpisko spēļu vīriešu turnīra ievadā B grupā Jaunzēlande ar 1:0 (0:0) uzvarēja Dienvidkoreju, bet Rumānija ar 1:0 (1:0) apspēlēja Hondurasu.

Olimpiskajā turnīrā 16 izlases sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Katras grupas divas labākās komandas pēc viena apļa turnīra iekļūs ceturtdaļfinālā. Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalās U24 izlases, kurās var iekļaut trīs spēlētājus, kas ir virs vecuma limita. 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu turnīrā zelta godalgas izcīnīja Brazīlija, kas Marakanas stadionā notikušajā finālā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Vāciju. Brazīliešiem talkā devās futbola superzvaigzne Neimars.