“Mercedes” piloti ātrākie Lielbritānijas “Grand Prix” treniņbraucienu pirmajād sesijās

Luis Hamiltons - Mercedes - F-1 Abū Dabī - Sportazinas.com

“Mercedes” piloti Valteri Botass un Lūiss Hamiltons piektdien uzrādīja ātrākos apļa laikus Pirmās formulas () pasaules čempionāta desmitā posma – Lielbritānijas “Grand Prix” – treniņbraucienu pirmajās divās sesijās.

Abos braucienos ātrākais slavenajā Silverstounas trasē bija iepriekšējā posma uzvarētājs Botass no Somijas, bet turpat uz papēžiem viņam mina brits Hamiltons.

Pirmajā sesijā Botass savu ātrāko apli veica vienā minūtē un 29,106 sekundēs, bet 0,078 sekundes viņam zaudēja mājinieku favorīts Hamiltons. Savukārt nākamos ātrākos apļa laikus uzrādīja abi “Red Bull” braucēji – nīderlandietis Makss Verstapens un austrālietis Daniels Rikjardo, kuri zaudēja attiecīgi 0,498 un 0,836 sekundes. Tikmēr pirmo sešinieku noslēdza divi “Ferrari” piloti, soms Kimi Reikenens un vācietis Sebastjans Fetels, kuriem bija vairāk kā sekundi lēnāks apļa laiks.

Otrajā sesijā Botass apli veica minūtē un 28,496 sekundēs, bet Hamiltons viņam zaudēja 0,047 sekundes. Tikmēr aiz “Mercedes” sekoja abi “Ferrari” piloti Reikenens un Fetels, kuri atpalika attiecīgi 0,332 un 0,460 sekundes. Savukārt piektais ātrākais bija Verstapens, kurš zaudēja 0,602 sekundes, bet sestais bija viņa komandas biedrs Rikjardo, kurš atpalika vairāk kā sekundi.

Vēl viens treniņbrauciens būs sestdien, kad norisināsies arī kvalifikācija, bet pašas sacensības gaidāmas svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 171 punktu ir Fetels, kuram 20 punktus zaudē Hamiltons, bet Botass un Rikjardo iekrājuši attiecīgi 136 un 107 punktus, kamēr Reikenens ar 83 punktiem ir piektais.

Konstruktoru vērtējumā vadībā ar 287 punktiem ir “Mercedes”, kam ar 254 punktiem seko “Ferrari”. Tikmēr trešā ar 152 punktiem ir “Red Bull” vienība.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par