Merzļikina “Blue Jackets” turpina šokēt Tampabeju un nonāk soli no otrās kārtas (VIDEO)

15/04/2019 08:58

Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras sastāvā pašlaik ir Latvijas izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins, svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) pieveica Prezidenta kausa ieguvēju Tampabejas “Lightning”.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Blue Jackets” izvirzījusies vadībā jau ar 3-0, tai nonākot viena panākuma attālumā no nākamās kārtas. Tas pievienošanos Latvijas izlasei varētu aizkavēt arī Merzļikinam, kurš uz valstsvienību braukšot tikai tad, kad Kolumbusas klubs noslēgs sezonu.

Teicamu maču “Blue Jackets” vārtos aizvadīja krievu vārtsargs Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus.

“Lightning” gan šo cīņu aizvadīja bez sava uzbrukuma līdera Ņikitas Kučerova, kurš iepriekšējā spēlē veica rupju spēka paņēmienu un saņēma viena mača diskvalifikāciju. Viņš ar 41 vārtiem un 87 rezultatīvām piespēlēm bija regulārā čempionāta rezultatīvākais hokejists. Tāpat Tampas vienībā traumas dēļ nespēlēja zviedru aizsargs Viktors Hedmans.

“Esmu priecīgs, kā līdz šim šajā sērijā esam paveikuši savu darbu. Tomēr mums vēl joprojām priekšā ir daudz darāmā un jābūt uzmanīgiem,” neslēpa “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella.

Sērijas ceturtā spēle, kas var būt arī pēdējā, notiks otrdien Kolumbusā.

Jau ziņots, ka pirms tam svētdien citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla trešajā spēlē Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers palika rezervē, bet viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” savā laukumā ar 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) piekāpās Ņujorkas “Islanders”, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-3.

Tikmēr Rietumu konferencē pagājušās sezonas Stenlija kausa fināliste Lasvegasas “Golden Knights” savā laukumā ar 6:3 (2:1, 2:0, 2:2) pārspēja Sanhosē “Sharks”, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Uzvarētājiem ar trim vārtiem vienā spēlē jeb “hat-trick” pirmo reizi karjerā izcēlās Marks Stouns, kurš turklāt veica arī divas rezultatīvas piespēles. Savukārt divus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles pievienoja Pols Stastnijs.

Lasvegasas komandas vārtsargs Marks Andrē Flerī, atvairot 25 metienus, tikmēr izcīnīja savu 77.uzvaru Stenlija kausā, kļūdams par septīto panākumiem bagātāko šīs pozīcijas spēlētāju šajā turnīrā.

Vēl vienā Rietumu konferences ceturtdaļfināla trešajā cīņā Vinipegas “Jets” izbraukumā ar 6:3 (0:1, 3:0, 3:2) pieveica Sentluisas “Blues”, sērijā samazinot deficītu līdz 1-2. Vinipegas vienības sastāvā ar diviem vārtiem izcēlās Kails Konors.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas “Capitals”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas “Golden Knights”, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.