Merzļikins: Es izgāzos, taču strādāšu un centīšos kļūt labāks

06/10/2019 09:25
Nokopēts
Elvis Merzlikins, www.sportazinas.com

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins apzinās savas kļūdas un uzņemas atbildību par komandas zaudējumu savā debijas mačā.

Jau ziņots, ka Merzļikins sestdien debitēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos ielaižot septiņas ripas.

“Blue Jackets” viesos ar 2:7 (0:0, 1:5, 1:2) kapitulēja Pitsburgas “Penguins” komandai, kurai vārtus guva arī Teodors Bļugers.

“Šeit ir nopietns līmenis. Es izgāzos, taču strādāšu un centīšos kļūt labāks,” pēc mača sarunā ar Ziemeļamerikas žurnālistiem stāstīja Merzļikins.

Pēc otrā perioda, kurā Merzļikins ielaida piecas ripas, no treneru soliņa nebija signāla par iespējamo maiņu.

“Esmu pieaudzis cilvēks, visu saprotu un uzņemos atbildību. Pārāk daudz vārtu ielaidu zem rokām. Ir grūti šobrīd ko paskaidrot. Bija pāris labi “seivi”, taču man vajadzēja glābt komandu. Ja komanda pieļauj kļūdas, esmu pēdējais, kuram jāglābj situāciju, taču šoreiz es to neizdarīju,” stāstīja latviešu vārtsargs.

Arī viņš pats nepieprasīja maiņu.

“Trešajā periodā cīnījos pats ar sevi. Biju pārsteigs, ka pirms savas NHL debijas nebija nekāda uztraukuma. Pirmo periodu aizvadīju labi. Ja ir tik daudz ielaistu vārtu, jācenšas atkal nostāties uz kājām un kļūt labākam,” skaidroja Merzļikins.

Merzļikins savā debijas mačā atvairīja 33 no 40 pretinieku mestajām ripām.

“Esmu ļoti kritisks pret sevi. Tuvāko dienu laikā būs daudz video, ko skatīties. Rītdien ir jauna diena. Vajag nomierināties un sākt smago darbu,” uzsvēra vārtsargs.

“Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella uzskata, ka Merzļikins šajā mačā bijis savā vietā.

“Tomēr NHL kļūdas nepiedod. Tā viņam būs laba mācība. Zinājām, ka būs šādas mācību stundas un pats galvenais ir, kā tās tiek uztvertas. Līdz ar to, mums jau sezonas laikā ir iespēja mācīties pacietību un saprast savu spēli. Cerams, viss aizies pareizajā virzienā,” stāstīja Tortorella.

Merzļikins kļuvis par 24.Latvijas hokejistu, kurš spēlējis NHL. Pirms tam viņš spēlēja Šveices augstākajā līgā, kur pārstāvēja “Lugano” komandu.

TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
2.62
3.63
2.52
1.43
4.5
7.5
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām