Merzļikins kaldina “Lugano” “sauso” uzvaru Šveices čempionāta spēlē; Ķēniņam 1+1 uzvarā

19/02/2017 08:11
Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins - Lugano - Sportazinas.com

Cīrihe, 18.febr., LETA. Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien palika nepārspēts Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē, bet valstsvienības uzbrucējs Ronalds Ķēniņš izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Merzļikina pārstāvētā “Lugano” viesos ar 5:0 (3:0, 2:0, 0:0) pārspēja Ambri-Piotta” vienību, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā.

Latviešu vārtsargs šajā mačā atvairīja visas 26 pretinieku mestās ripas, trešo reizi sezonā paliekot nepārspēts.

“Lugano” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un ceturto pēdējos piecos mačos.

Tikmēr Merzļikins aizvadījis divus lieliskus mačus pēc kārtas, jo piektdien viņš atvairīja 34 metienus, bet “Lugano” ar 2:1 pārspēja “Davos” komandu.

Savukārt Ķēniņš guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli, bet viņa pārstāvētā Cīrihes “ZSC Lions” viesos ar 4:3 (1:0, 2:3, 1:0) pārspēja “Davos” vienību.

Ķēniņš ar vārtu guvumu atzīmējās otrā perioda astotajā minūtē, kad panāca 2:1 Cīrihes komandas labā. Savukārt 37 sekundes pirms pamatlaika beigām viņš asistēja komandas biedra Zeverīna Blindenbahera uzvaras vārtu guvumā.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā laukumā bija 14 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa pretinieku komandas vārtiem un nopelnīja divas soda minūtes, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ķēniņš šosezon 41 NLA spēlē guvis sešus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients ir neitrāls.

Citā mačā zaudējumu cieta vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvēta Langnau “Tigers” vienība, kas savā laukumā ar 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) piekāpās pērnās sezonas čempionei “Bern”.

Punnenovs šajā mačā bija uz rezervistu soliņa, bet Damjano Čjačio “Tigers” vārtos atvairīja 33 no 37 pretinieku mestajām ripām.

Šveices čempionāta kopvērtējumā līdere ar 101 punktiem 47 spēlēs ir “Bern” komanda, kurai septiņus punktus zaudē 46 mačus aizvadījusī Cīrihes “ZSC Lions”.

Tikmēr “Lugano” divas spēles pirms regulārā čempionāta beigām ar 68 punktiem ieņem astoto vietu, kamēr “Tigers” ar 56 punktiem ir desmitā un vairs nepretendē uz pirmo astotnieku.

Regulārajā sezonā, kas noslēgsies nākamajā nedēļas nogalē, katra komanda aizvadīs pa 50 spēlēm.