“Ventspils” zaudē svarīgus punktus cīņā par pirmo trijnieku

17/09/2017 20:16

“Ventspils” futbolisti “SynotTip” virslīgas spēlē svētdien viesos nospēlēja 2:2 (0:1) ar “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, zaudējot svarīgus punktus cīņā par pirmo trijnieku.

Kāroto trīs punktu vietā “Ventspils” ieguva vienu, no “Liepājas”/”Mogo” un “Riga” atpaliekot divus punktus, bet no kopvērtējuma līderes Jūrmalas “Spartaka” – sešus punktus. 5-6 mačus pirms turnīra beigām kopvērtējuma pirmais piecinieks ietilpst sešos punktos.

Jau spēles pirmajā minūtē tika atklāts rezultāts, precīzi sitot “Metta”/LU nigēriešu uzbrucējam Adamam Abdulahi. “Ventspils” lielāko tiesu no mača atradās iedzinējos, bet otrā puslaika vidū nigēriešu uzbrucējs Akinols Adeleki panāca izlīdzinājumu. Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām ar 11 metru soda sitienu Vitālijs Rečickis izvirzīja vadībā viesus, taču četras minūtes vēlāk vēl viens nigērietis Usmans Abass panāca 2:2.

Abas komandas šosezon virslīgā tikušās četras reizes, ventspilniekiem gūstot divas “sausās” uzvaras un divas reizes cīnoties neizšķirti. Pēdējās piecās virslīgas spēlēs ventspilnieki divreiz pieveikuši kopvērtējuma līderi un pagājušās sezonas čempioni Jūrmalas “Spartaku”, bet pārējos trīs mačos vienība ir bez panākumiem. Tikmēr “Metta”/LU iepriekšējos septiņos virslīgas mačos divas reizes cīnījusies neizšķirti un piecreiz zaudējusi.

Kā vēstīts, sestdien RFS komanda ar rezultātu 1:0 savā laukumā apspēlēja pagājušās sezonas čempioni un pašreizējo kopvērtējuma līderi Jūrmalas “Spartaku”, kas cieta otro neveiksmi pēc kārtas, bet “Riga” divreiz izcēlās pamatlaika pēdējās sešās minūtēs un savā laukumā ar rezultātu 2:1 apspēlēja “Liepāja”/”Mogo” vienību.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 34 punktiem 18 mačos joprojām ir “Spartaks”, kam ar 30 punktiem seko “Liepāja”/”Mogo” un “Riga”, ceturtajā pozīcijā ar 29 punktiem ir RFS vienība, bet pie 28 punktiem tikuši “Ventspils” futbolisti.

Vēl “Jelgavai” ir 18 punkti, turklāt šī vienība arī izstājusies no Latvijas kausa izcīņas un līdz ar to nākamgad, visticamāk, nepiedalīsies Eirokausos, bet “Metta”/”Latvijas Universitāte” guvusi 11 punktus.

Virslīgas čempionāts noslēgsies 4.novembrī, kad tiks aizvadītas 28.kārtas cīņas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas astotā komanda “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.