“Mettu” un “Daugavpili” brīdina par līdzjutēju uzvedību, LFF aicina “izvairīties no provokatīviem izteikumiem”

30/04/2022 14:22
Futbola bumba

“Optibet” Latvijas futbola virslīgas vienības “Daugavpils” un “Metta” saņēmušas brīdinājumus par līdzjutēju uzvedību savstarpējā spēlē, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK).

Abas vienības saņēma brīdinājumu par klubu līdzjutēju uzvedību, skaidri paužot savu nostāju par Krievijas karadarbību Ukrainā. “Apkopojot saņemto informāciju no pirmo astoņu kārtu “Optibet” Virslīgas čempionāta spēļu delegātiem, kā arī ņemot vērā pastāvošo saspringto politisko un militāro situāciju Ukrainas valsts teritorijā, aicinām Virslīgas čempionāta dalībniekus (klubus) pievērst pastiprinātu uzmanību darbam ar kluba līdzjutējiem, aicinot pēc iespējas izvairīties no provokatīvām darbībām un izteikumiem, kurus varētu interpretēt kā naida kurināšanu Virslīgas čempionāta spēļu norises vietās,” teikts LFF DK paziņojumā.

Tāpat paziņojumā piebilsts, ka gadījumā, ja LFF konstatēs līdzīgus pārkāpumus, tad tiks izskatīta iespēja aizvadīt spēles bez skatītājiem. Saistībā ar šo spēli “Daugavpils” komanda saņēmusi 100 eiro lielu naudas sodu par paviršu apsardzes darbību. Savukārt LFF prezidents Vadims Ļašenko, paužot nostāju LFF DK pieņemtajā lēmumā, sestdien paziņojumā norādīja, ka DK ir juridisks orgāns, kuram jārīkojas tiesību normām atbilstoši un jāņem vērā visas lēmumos iesaistītās puses, taču, turpinoties Krievijas karadarbībai Ukrainā, nostājai šajā sakarā jābūt nepārprotamai un bez interpretācijas iespējām.

“LFF vārdā vēlos vēlreiz uzsvērt, ka kategoriski nosodām agresora Krievijas noziedzīgo rīcību Ukrainas teritorijā un paužam viennozīmīgu atbalstu varonīgajai Ukrainas tautai cīņā par savu brīvību,” LFF citē Ļašenko. LFF prezidents arī uzskata, ka DK vēlme atgādināt klubiem un līdzjutējiem par izvairīšanos no atklātām rupjībām un konfrontācijām spēļu laikā ir pareiza, taču šajā gadījumā nav ticis izvēlēts labākais formulējums un komunikācijas veids ar klubiem un līdzjutējiem.

Tāpat Ļašenko norādīja, ka ciena līdzjutēju skaidro un nepārprotamo nostāju, taču tai nevajadzētu provocēt citus līdzjutējus un spēļu apmeklētājus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
02/07/2022 16:59

Briedis piedzīvo fiasko arī boksa ringā, Opetaija uzvar pēc punktiem un atņem latvietim IBF jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien Goldkostā, Austrālijā, piedzīvoja zaudējumu austrālietim Džeijam Opetaijam un atvadījās no Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc 12 raundiem…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām