Mūsējie ārzemēs: Kuksikam 16 punkti un izšķirošs bloks, Butjankovam 11 Krievijā

24/10/2017 20:54

Latvijas basketbolists Rihards Kuksiks FIBA Eiropas kausa mačā iemeta 16 punktus un izcēlās ar izšķirošo spēles bloku, bet viņa Ķēdaiņu “Nevežis” savā laukumā ar 84:83 pārspēja Saratovas “Avtodor”. Citā spēlē Artjoms Butjankovs guva 11 punktus viņa pārstāvētā Vladivastokas “Spartak Primorie” uzvarā pār Novosibirskas vienību.

Kuksiks laukumā pavadīja 24 minūtes un 56 sekundes, kuru laikā guva 16 punktus (2p 2/2 3p 4/7), divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viens bloķēts metiens.

Zīmīgi, ka tieši Kuksiks bija tas, kurš piecas sekundes pirms pamatlaika beigām bloķēja pretinieku metienu, neļaujot viņiem cerēt uz uzvaru.

Latvijas basketbolists ar krievu Valēriju Lihodeju bija komandas rezultatīvākie spēlētāji.

Kuksiks “Nevežis” vienībai oficiāli pievienojās vien pagājušās nedēļas izskaņā, bet jau nedēļas nogalē debitēja Lietuvas Basketbola līgas (LKL) cīņā pret Utenas “Juventus”, 15 minūšu laikā gūstot 14 punktus un palīdzot vienībai tikt pie uzvaras.

Savukārt Krievijas Superligā Artjoma Butjankova pārstāvētā Vladivastokas “Spartak Primorie” ar 77:67 pārspēja Novosibirskas basketbola komandu.

Butjankovs laukumā pavadīja nedaudz vairāk kā 31 minūti un tajā laikā izcēlās ar 11 gūtajiem punktiem (2p 2/3 3p 2/3 FT 1/2), piecām atlēkušajām bumbām un divām pārtvertām bumbām.

Butjankovs Krievijas Superlīgas klubam pievienojās vasarā.  Līgums ar 25 gadus veco uzbrucēju noslēgts uz vienu sezonu.

Tāpat šodien pirmo Baltijas Basketbola līgas spēli šodien aizvadīja Māris Ziediņš, kura pārstāvētā “AVIS Utilitas” savā laukumā ar 88:94 piekāpās citai Igaunijas komandai “Port of Parnu”.

Ziediņam, uz laukumu pavadot 24 minūtes, gūti 11 punkti (2p 3/5 3p 1/2 FT 4/7), trīs atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Citā šīs dienas spēlē Latviešu jaunā basketbolista Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas komanda Kapo d’Orlando “SikeliArchivi” otrdien piedzīvoja zaudējumu arī trešajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā. Viņi savā laukumā ar 58:63 piekāpās Grieķijas komandai Saloniku PAOK.

Strautiņš laukumā pavadīja četras minūtes, kuru laikā metienus pa grozu neizdarīja.