NBA apskatnieks: Porziņģis ir ļoti vērtīgs spēlētājs, taču ne otrā zvaigzne titula pretendentē

12/09/2021 15:09

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) apskatnieks Vosnijs Lembrs uzskata, ka Dalasas “Mavericks” viens no līderiem Kristaps Porizņģis ir vērtīgs spēlētājs komandai, taču nav tāda kalibra spēlētājs, lai viņš būtu otra galvenā zvaigzne vienībā, kas cīnās par 50 un vairāk uzvarām regulārajā sezonā.

“Kādā brīdī mums ir jābeidz gaidīt, ka Porziņģis būs spēlētājs, kādu mēs no viņa vienmēr esam vēlējušies redzēt,” poskāstā “The Ringer NBA Show” sacīja Lembrs. “Viņš ir tas, kas viņš ir – ļoti vērtīgs spēlētājs, kurš kā centrs var atbrīvoties ļoti tālu no groza un kurš var nodrošināt daudz maz aizsardzību groza tuvumā – šāds puisis ir noderīgs komandai. Tajā pašā laikā viņš nav otrā zvaigzne vienībā, kas sezonā cīnās par 55 vai 56 uzvarām. Viņš nav to pierādījis. “Mavericks” ir jāsaprot, kā uzlabot Porziņģa sniegumu, lai viņu varētu uzskatīt par otro zvaigzni. Cik vēl labāk jāspēlē ir Lukam [lai “Mavs” kļūtu par nopietnu titula pretendenti]? Viņš iepriekšējā sezonā rādīja neticamu sniegumu, bet, kas vēl viņam ir jāizdara?”

“Kristapa sakarā interesanti ir tas, ka viņš vienmēr ir uzskatīts par labu aizsardzības spēlētāju vienā laukuma galā un augstas klases metēju otrā, taču es neesmu drošs, ka viņam piemīt šīs īpašības [augstākajā līmenī],” piebilda cits NBA apskatnieks Džastins Veriers. “Lai arī cik viņš labs bija “Mavericks” mačos “burbulī”, Porziņģis ir 36% tālmetienu metējs vidēji karjerā, kas ir labs rādītājs un pretinieki noteikti to respektē, allaž sūtot viņam līdzi savu garo spēlētāju, taču šis aspekts viņam nav tik labs kādu varētu vēlēties. Savukārt aizsardzībā viņš nerāda tādu sniegumu, kāds tiek gaidīts.”

Pēdējos gados Porziņģis arvien vairāk saskaras ar dažādām traumām, kas viņu bieži vien padara nepieejamu spēlēm. Šis aspekts uztrauc daudzus NBA iekšienē, kā arī tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ daudzi Porziņģi vairs nevēlas saukt par komandas “otro zvaigzni”. Dalasas klubam ir nomainījusies daļa vadības, piemēram, galvenais treneris un ģenerālmenedžeris. Jaunais kluba stūrmanis Džeisons Kids starpsezonā arī bija ieradies Latvijā, lai apciemotu Porziņģi.

“Mavericks” ar Porziņģi, Dončiču un citiem “Mavs” spēlētājiem ierindā ir sākusi gatavoties jaunajai sezonai, kas startēs oktobra beigās. Dalasa sezonu atklās ar maču 22. oktobrī viesos pret Atlantas “Hawks”, bet līdz tam risināsies vienības treniņi un pārbaudes spēles. Oktobra pirmajā pusē, gatavojoties sezonai, “Mavs” tiksies ar Jūtas “Jazz”, Losandželosas “Clippers”, Šarlotas “Hornets” un Milvoki “Bucks”.

Komentāri - 1

  • Robs
    16/09/2021 05:38

    Pārāk bargi! Tieši traumu dēļ un arī komandas “līdera” dēļ tā statistika bija ne izcilākā. Spējīgs viņš ir!

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…