NBA nosaukusi šīs desmitgades simboliskos pieciniekus

Lebrons Džeimss, Stefans Karijs, Kavai Lenards, Kevins Durants, Džeimss Hārdens, sportazinas.com
Lebrons Džeimss, Stefans Karijs, Kavai Lenards, Kevins Durants, Džeimss Hārdens | Foto: NBA

Nacionālā basketbola asociācija () aizvadītajā nedēļa paziņojusi šīs desmitgades trīs simboliskos pieciniekus.

Aizvadītajā desmitgadē uzplaukuši vairāki talantīgi spēlētāji, piemēram, Entonijs Deiviss un Jannis Adetokunbo. Tāpat šajā dekādē savu karjeras virsotni sasnieguši Lebrons Džeimss un Kevins Durants, bet karjeras norietu piedzīvoja NBA leģendas Kobe Braients un Dveins Veids.

Pirmajā simboliskajā pieciniekā iekļauti Goldensteitas “Warriors” līderis Stefans Karijs, Hjūstonas “Rockets” zvaigzne Džeimss Hārdens, Losandželosas “Lakers” superzvaigzne Lebrons Džeimss, Bruklinas “Nets” jaunpienācējs Kevins Durants un Losandželosas “Clippers” spīdeklis Kavai Lenards.

Spēlētājs Dalības Zvaigžņu spēlēs Simboliskie piecinieki Punkti Atlēkušās bumbas Rezultatīvās piespēles
Stefans Karijs 6 6 23.5 4.5 6.6
Džeimss Hārdens 7 6 24.3 5.2 6.2
Lebrons Džeimss 10 10 26.9 7.7 7.6
Kevins Durants 10 9 28.0 7.4 4.4
Kavai Lenards 3 3 17.7 6.3 2.4

 

Šis simboliskais piecinieks aizvadītajā dekādē kopā izcīnījis desmit NBA čempiontitulus. Karijs sevi pierādījis kā vienu no visu laiku labākajiem tālmetienu izpildītājiem. Hārdens no labākā rezervista 2012. gadā kļuva par 2018. gada sezonas vērtīgāko spēlētāju, kā arī viņš kļuvis par spēlētāju, kurš šajā desmitgadē aizvadījis visvairāk spēles ar gūtiem 50 punktiem.

Lenards ir dominējis “play-off” turnīros, ko atspoguļo divas NBA fināla vērtīgākā spēlētāja balvas. Tāpat viņa kontā arī divas labākā aizsardzības spēlētāja balvas. Arī Durants ir divkārtējs NBA fināla vērtīgākais spēlētājs, kā arī viņš ir aizvadītās dekādes rezultatīvākais spēlētājs, vidēji mačā gūstot 28 punktus. Džeimss dekādes laikā kļuvis par trīskārtēju līgas vērtīgāko spēlētāju, kā arī viņš ir vienīgais spēlētājs, kurš iekļauts visās dekādes sezonu simboliskajos pieciniekos un visās Zvaigžņu spēlēs.

Otrajā simboliskajā pieciniekā iekļauti Kriss Pols no Oklahomasitijas “Thunder”, Rasels Vestbruks no Hjūstonas “Rockets”, Entonijs Deiviss no Losandželosas “Lakers”, Bleiks Grifins no Detroitas “Pistons” un Karmelo Entonijs, kurš šobrīd ir bez kluba.

Spēlētājs Dalības Zvaigžņu spēlēs Simboliskie piecinieki Punkti Atlēkušās bumbas Rezultatīvās piespēles
Kriss Pols 7 6 18.1 4.4 9.6
Rasels Vestbruks 8 8 23.8 7.3 8.7
Entonijs Deiviss 6 3 23.7 10.5 2.1
Bleiks Grifins 6 5 21.9 9.0 4.5
Karmelo Entonijs 8 3 23.9 6.8 2.9

 

Pols bieži tika minēts, kā šīs desmitgades pirmās puses labākais saspēles vadītājs. Viņš šajā dekādē ir bijis labākais piespēlētājs, kā arī ticis iekļauts sešos simboliskajos aizsardzības pieciniekos. Par Vestbruku jautājumi ir lieki – trīs sezonas pēc kārtas viņš ir sakrājis vidēji “triple-double”. Deiviss sevi pierādījis kā vienu no vadošajiem līgas garā gala spēlētājiem, bet Grifins sevi pierādījis kā vienu no atlētiskākajiem spēlētājiem. Tikmēr Entonijs ir trešais rezultatīvākais vieglais uzbrucējs aiz Džeimsa un Duranta.

Trešajā simboliskajā pieciniekā iekļauti bijusī Maiami “Heat” zvaigzne Dveins Veids, bijusī Losandželosas “Lakers” superzvaigzne Kobe Braients, Losandželosas “Clippers” pārstāvis Pols Džordžs, Sanantonio “Spurs” spēlētājs Lamarkuss Oldridžs un Milvoki “Bucks” basketbolists Jannis Adetokunbo.

Spēlētājs Dalības Zvaigžņu spēlēs Simboliskie piecinieki Punkti Atlēkušās bumbas Rezultatīvās piespēles
Dveins Veids 8 4 20.1 4.6 4.7
Kobe Braients 7 4 24.7 5.1 4.8
Pols Džordžs 6 5 19.8 6.4 3.3
Lamarkuss Oldridžs 7 5 20.8 8.9 2.1
Jannis Adetokunbo 3 3 18.8 8.3 4.1

 

Divi nākotnes Slavas zāles dalībnieki Veids un Braients šajā dekādē noslēdza savas karjeras, taču abi basketbolisti pavisam noteikti ir vieni no visu laiku labākajiem spēlētājiem uzbrūkošā aizsarga pozīcijā. Džordžs šobrīd kļuvis par vienu no labākajiem divvirziena spēlētājiem pasaulē. Tikmēr Oldridžs ir šīs dekādes sestais rezultatīvākais spēlētājs, turklāt viņš ir devies starta pieciniekā vairāk spēlēs nekā jebkurš cits garā gala spēlētājs. Savukārt Adetokunbo ir apliecinājis savu potenciālu un kļuvis par līgas superzvaigzni, ko pierāda aizvadītās sezonas vērtīgākā spēlētāja balva.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par