Neapturamā Latvijas izlase atkal piedzīvo kāpumu FIBA rangā

01/03/2024 16:06
Nokopēts
Latvijas basketbola izlase

Pēc februārī notikušajām Eiropas, Amerikas, Āfrikas un Āzijas čempionātu kvalifikācijas turnīru spēlēm Latvijas basketbola izlase FIBA rangā no pēdējā pusgadā ieņemtās astotās vietas pakāpusies uz sesto pozīciju, informē Latvijas Basketbola savienība.

FIBA reitings tiek aprēķināts, ņemot vērā komandu rezultātus oficiālajos FIBA turnīros pēdējos astoņos gados, piemērojot dažādus koeficientus, atkarībā no spēles statusa, norises vietas un rezultāta starpības. Latvijas komanda pirms Pasaules kausa izcīņas finālturnīra ieņēma 29. vietu, bet Džakartā un Manilā izcīnītās sešas uzvaras nodrošināja kāpumu līdz astotajai vietai.

Februārī ļoti vērtīga bijusi izbraukumā izcīnītā uzvara pār Eiropas čempionvienību Spānijas izlasi, kas deva iespēju apsteigt Kanādas izlasi (divas uzvaras pār rangā zemu esošo Nikaragvu) un Argentīnas komandu (uzvara un zaudējums mačos ar Čīli).

Latvijas komandai FIBA reitingā ir 750,6 punkti. Priekšā ir tikai ASV (784,8), Spānija (773,9), Vācija (759), Serbija (759,9) un Austrālija (756,3). Latvijai seko Kanāda (746,2), Argentīna (743,2), Francija (737,1) un Lietuva (713,1). Igaunijas valstsvienība ieņem 44. vietu (277,7).

FIBA rangu tabulai ir izšķiroša nozīme, dalot komandas izlozes grozos pirms lielajiem starptautiskajiem turnīriem. Ar visu FIBA rangu tabulu var iepazīties šeit.

FIBA: Latvija ir karstākā komanda pasaulē, neviens to nevar apturēt

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām