Neskatoties uz “Covid-19” uzliesmojumu valstī, LFF nolemj pabeigt “Optibet” virslīgas sezonu

Foto: Zigismunds Zālmanis/"Riga FC"

Otrdien Latvijas Futbola federācijas () valde ārkārtas sēdē ar balsu vairākumu lēma pabeigt iesākto “Optibet” virslīgas čempionātu. “Par” balsoja pieci valdes locekļi, divi bija “pret”, bet vēl divi, kuri saistīti ar virslīgas klubiem, balsojumā atturējās.

Kā zināms, čempionātā atlikušas vairs tikai divas spēļu kārtas, un abas no tām paredzēts aizvadīt šīs nedēļas ietvaros – 26. un 29. novembrī jeb šo ceturtdien un svētdien. Čempions ir jau zināms. Tāpat otrā vieta garantēta RFS klubam. Vēl var mainīties pozīciju sadalījums cīņā par trešo vietu (uz to pretendē “Valmiera”, “Ventspils” un “Liepāja”), kā arī rotācija iespējama turnīra tabulas lejasgalā no septītās līdz 10. pozīcijai.

Lai ievērotu sportiskos principus un godīgā ceļā noteiktu galīgo vietu sadalījumu, kas ietekmē gan Eirokausu ceļazīmi, gan vietu pašmāju augstākajā līgā, nolemts pabeigt čempionātu ar veselajiem futbolistiem, ievērojot drošības un piesardzības pasākumus, kas noteikti LFF rīkoto sacensību sanitārajā protokolā.

Tāpat, sekojot UEFA praksei attiecībā uz sacensību organizēšanu, nolemts veikt nepieciešamos grozījumus LFF Sanitārajā protokolā attiecībā uz čempionāta turpināšanas nosacījumiem, nosakot minimālo spēlētāju skaitu, kādam ir jābūt kluba rīcībā, lai klubs varētu turpināt dalību čempionātā.

Kā ziņots, pirmdien visiem virslīgas klubu pārstāvjiem tika veikti Covid-19 testi. Septiņos klubos saslimstība nav fiksēta. Pārējos trīs klubos saslimstības rādītāji nav saistīti ar apstākļiem, kādos čempionāts būtu pārtraucams.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par