“Nets” galvenais treneris: Nezinu, kur Latvijā uzauga Rodions, bet viņš ir sīksts puisis

10/03/2019 10:23

Jau vēstīts, ka svarīgu uzvaru cīņā par noturēšanos Austrumu konferences “play-off” šonakt guva latvieša Rodiona Kuruca pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Bruklinas “Nets”, kas sīvā cīņā izbraukumā ar rezultātu 114:112 (26:23, 30:24, 27:30, 31:35) pārspēja Atlantas “Hawks”.

Latviešu uzbrucējs trešo spēli pēc kārtas laukumā devās kā “Nets” starta piecinieka spēka uzbrucējs un sev atvētajā 21 minūtē bija ļoti efektīvs – gūti 16 punkti (1p. 2/2, 2p. 1/2, 3p. 4/5). izcīnītas sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un pārtverta bumba. Latviešu debitants statistikas ailēs atzīmējās arī ar vienu kļūdu, četrām piezīmēm, kā arī +/- rādītāju -2, kas gan bija otrs labākais starp visiem Bruklinas kluba starta piecinieka spēlētājiem.

21 gadu vecais debitants arī parūpējās par spēles skaistāko epizodi, noslēdzošās ceturtdaļas vidū tiekot garām 42 gadus vecajam Vinsam Kārteram un ar efektīgu bumbas triecienu gūstot divus punktus pāri “Hawks” ukraiņu centram Aleksijam Lenam.

Spilgto epizodi novērtēja arī NBA dienas skaistāko epizožu “Top 10” sastādītāji, latvieša “sulīgajam dankam” atvēlot godpilno pirmo pozīciju.

Pēc uzvaras latvieša sniegumu ļoti atzinīgi novērtēja arī “Nets” galvenais treneris Kenijs Atkinsons.

“Nezinu, kur Latvijā uzauga Rodions, bet tas bija skarbs rajons, jo viņš ir sīksts puisis. Viņš varbūt vizuāli pēc tāda neizskatās. Viņš drīzāk atgādina izskatīgu un paklausīgu paipuisīti. Tomēr viņš negriezīs ceļu nevienam un to nedara šeit mūsu klubā jau no pirmās dienas: nekādas bailes!”

“Rodions mūs šajās pēdējās spēlēs ir izglābis, jo viņš ir devis milzīgu ieguldījumu kopš ielikām viņu ceturtā numura pozīcijā. Kurucs ir adaptējies lieliski, un nedomāju, ka mēs būtu varējuši gūt šīs pēdējās uzvaras bez viņa.”

Tikmēr Bruklinas kluba efektīvais rezervists Spensers Dinvidijs, kurš šonakt ar gūtiem 23 punktiem bija rezultatīvākais viesu komandas spēlētājs, savā viedoklī par Kurucu bija lakonisks un kodolīgs: “Rodijs nav nekāds mīkstais!”

Šī “Nets” vienībai bija trešā uzvara pēc kārtas, bet Kurucs pēdējās piecās cīņās izcēlies ar vidēji 23,8 minūtēs gūtiem 12,4 punktiem, 5,8 atlēkušajām bumbām un lielisku metienu precizitāti – 56,4% no spēles, 50% tālmetienos un 87,5% “sodiņos”.

“Nets” 35 uzvarām un 33 zaudējumiem Austrumu konferences kopvērtējumā saglabā septīto pozīciju. Turpat blakus sestajā vietā ir arī četrus panākumus pēc kārtas izcīnījusī Detroitas “Pistons” (33-31). Abas komandas savā starpā tiksies jau naktī uz otrdienu Detroitā.

Ģenerālis pret bukmeikeriem: Kurucs plosās NBA! Vai Dairis debitēs?
Jau šonakt “Pelicans” vizīte Atlantā, kur savu debiju viesu rindās varētu piedzīvot Dairis Bertāns. Tikmēr Rodions Kurucs turpina plosīties, pierādot, ka ir lieliski iejuties NBA. Tāpat par Lebrona pārstāvētās “Lakers” nedienām un nākotni, kā arī “Celtics” atdzimšanu.