Daudzus turpina pārsteigt latviešu basketbolista Rodiona Kuruca demonstrētais sniegums Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Bruklinas “Nets” rindās. Aizvadītajā naktī Rodions sasniedza jaunus augstumus – gūti 24 punkti, laukumā pavadītas 34 minūtes, bet vieta starta pieciniekā jau sāk kļūt par normu.
Tiesa, Rodiona labais sniegums “Nets” neglāba no zaudējuma Indianas “Pacers”.
“Viņš ir bezbailīgs,” savu padoto vērtēja komandas galvenais treneris Kenijs Atkinsons. “Viņš ne uz mirkli nav bijis nobijies. Rodions spēlē ar ļoti lielu atdevi un aktivitāti.”
Kurucs starta sastāvā devies pēdējās piecās spēlēs, bet komanda šajās cīņās izcīnījusi četrus panākumus.
“Ir grūti noņemt viņu no laukuma. Tāds nebija plāns: likt viņam spēlēt 34 minūtes, bet viņš to nopelnīja. Viņš savu laiku laukumā nopelna. Tas ir patīkami, patīkams pārsteigums, ņemot vērā, ka viņam ir 20 gadi,” turpināja Atkinsons.
“Izbaudu katru dienu. Izbaudu būt komandā kopā par puišiem, apkalpojošo personālu, visus iesaistītos. Dievinu šeit atrasties un palīdzēt komandai,” savu sajūsmu par pēdējo spēļu sniegumu neslēpa arī Rodions. “Jūtos daudz drošāk, daudz pārliecinošāk. Redzu, ka treneris man uzticas, dod lielāku spēles laikā, bet es dodos laukumā un cenšos attaisnot.”
Kurucs savu vietu sākuma sastāvā nopelnījis arī tādēļ, ka traumēts ir cits uzbrucējs Alans Krabs, kurš sezonā pelna 20 miljonus dolāru. Atkinsonam jautāts, vai Kurucs savu vietu komandas starta pieciniekā zaudēs, kad Krabs atgriezīsies no traumas.
“Skatīsimies,” piebilda trneris. “Skaidrs, ka ir vairāki spēlētaji, kuri nevar spēlēt, kamēr citi to var darīt. Par to jadomā, kad visi būs veseli, bet tas, ko esmu redzējis no Rodiona, man patīk. Viņš dod mums plašumu. Viņu var izmantot spēlē pret pretinieku ceturtajiem numuriem, viņš var aizsargāties arī pret trešās un otrās pozīcijas spēlētājiem. Kurucs mums dod lielākas iespējas variēt ar aizsardzību.”
Kurucs “Nets” rindās aizvadījis 17 spēles, vidēji izceļoties ar 8,6 gūtiem punktiem un 3,2 atlekušajām bumbām, realizējot vairāk kā 50 procentus metienu no spēles. “Patiešām neslikts sniegums, ja ņem vērā, ka viņš tika draftēts ar 40.numuru, bet iepriekšējā sezonā “Barcelona” rindās laukumā izgāja vien 42 minūtes,” raksta “Nets” apskatnieks Braiens Fonseka.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu