Nīderlande spraigā sešu vārtu mačā apspēlē Vāciju

07/09/2019 00:33

Nīderlandes futbola izlase piektdien 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā Hamburgā ar 4:2 (0:1) uzvarēja 2014. gada Pasaules kausa ieguvēju Vāciju. Mājiniekiem vāciešiem šis bija pirmais zaudējums ciklā.

Mača rezultātu devītajā minūtē atklāja Seržs Njabrī, kurš pēc ātra pretuzbrukuma bija pirmais pie Jasperse Sillesena atsistās bumbas. Pirmajā puslaikā vācieši iepalika bumbas kontrolē, taču pārtraukumā devās ar 1:0 savā labā.

Otrā puslaika pirmajā pusē, 59.minūtē, Frenkijs de Jongs ar precīzu sitienu no aptuveni desmit metriem guva savus pirmos vārtus Nīderlandes izlasē. Septiņas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena neveikli savā vārtu priekšā nospēlēja Vācijas izlases aizsargs Jonatans Tahs, kurš ieraidīja bumbu savā cietoksnī.

Tiesa, nākamajā desmitminūtē Matjiss de Lihts savā soda laukumā netīši nospēlēja ar roku, tādējādi uz Nīderlandes vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To izpildīja Toni Kross, kurš ar spēcīgu sitienu 73.minūtē izlīdzināja rezultātu.

Sešas minūtes vēlāk nīderlandieši gan atgriezās vadībā – pieredzējušais Džeordžīno Vijnaldums nolika bumbu pa sitienam debitantam Donjellam Malenam, kurš savā pirmajā mačā guva vārtus “oranžo” labā. Punktu viesu uzvarai pielika Vijnaldums, kurš mača kompensācijas laika pirmajā minūtē pēc ātra uzbrukuma nonāca viens pret Manuelu Noieru un panāca 4:2.

Pirms tam šajā apakšgrupā Baltkrievija viesos ar 2:1 (0:0) uzveica Igauniju, visus trīs vārtus komandām gūstot otrajā puslaikā. Uz Ņikitas Naumova precīzo sitienu mājiniekiem ar vārtiem atbildēja Ēriks Sorga, bet spēles kompensācijas laikā baltkrieviem uzvaru izrāva Maksims Skavišs.

C apakšgrupā vadībā ar 12 punktiem četrās spēlēs ir Ziemeļīrija, deviņi punkti ir Vācijai, sešus punktus trīs cīņās guvusi Nīderlande, trīs punkti piecus dueļos ir Baltkrievijai, bet Igaunijas četros mačos palikusi bešā.

Citā mačā pērnā gada Pasaules kausa fināliste Horvātija E apakšgrupā viesos ar 4:0 (1:0) sagrāva Slovākiju. Horvātiem vārtus guva Nikola Vlašičs, Ivans Perišičs, Bruno Petkovičs un Dejans Lovrens.

Vēl šajā apakšgrupā Velsa mājās ar 2:1 (1:0) uzveica Azerbaidžānu, uzvaras vārtus sešas minūtes pirms pamatlaika beigām gūstot Geretam Beilam. Azerbaidžāņiem vārtus guva Mahirs Emreli, kā arī Pavlo Pašajevs, kurš gan iesita bumbu savos vārtos.

E apakšgrupā pēc četrām spēlēm ar deviņiem punktiem vadībā ir Ungārija un Horvātija, pa sešiem punktiem ir Velsai un Slovākijai, bet Azerbaidžānai punktu nav.

Tāpat kā horvāti, pārliecinošu uzvaru svinēja ar beļģi, kuri I apakšgrupā izbraukumā ar 4:0 (1:0) uzveica Sanmarīno. Beļģijai divus vārtus guva Mišī Bačuajī, bet pa reizei precīzi bija Drīss Mertens un Nasers Šadlī.

Vēl šajā grupā Krievija viesos ar 2:1 (0:1) pārspēja Skotiju. Krieviem vārtus guva Artjoms Djuba un vienu bumbu savos vārtos ieraidīja Stefans O’Donels. Mājiniekiem izcēlās Džons Makdžins.

Tikmēr Kipra mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Kazahstānu. Kipriešiem vārtus guva Pjers Sotiriu, bet kazahiem – Aleksejs Ščetkins.

Šajā apakšgrupā līdere ar maksimāli iespējamiem 15 punktiem piecās spēlēs ir Beļģija, kam ar 12 punktiem seko Krievija, septiņi punkti ir Kazahstānai, sešus guvusi Skotija, četri ir Kiprai, bet bez punktiem cīnās Sanmarīno.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase piektdien Zalcburgā 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 0:6 (0:2) kapitulēja Austrijai.

Austrijas izlasē ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Marko Arnautovičs, vienu reizi precīzi bija Marsels Sabicers, Konrāds Laimers un Mihaels Gregoričs, bet ceturtā bumbu Latvijas vārtos nonāca no Pāvela Šteinbora.

Vēl šajā apakšgrupā Slovēnija savā laukumā negaidīti ar 2:0 (1:0) pārspēja Poliju. Slovēņiem vārtus guva Aljažs Struna un Andražs Šporars.

Viens duelis šajā grupā tika aizvadīts ceturtdien – šajā cīņā Izraēla mājās nospēlēja 1:1 (0:0) ar Ziemeļmaķedoniju, kas pirmdien viesosies Rīgā. Izraēliešiem vārtus guva Erans Zahavi, bet pretiniekiem izcēlās Arijans Ademi.

G apakšgrupā līdere ar 12 punktiem piecos mačos ir Polija, otrā ar deviņiem punktiem ir Austrija, astoņus punktus iekrājusi Izraēla un Slovēnija, piecus punktus guvusi Ziemeļmaķedonija, bet Latvija ir tukšā.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās izlases.

Nākamā gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 12 pilsētās 12 dažādās kontinenta valstīs.