No basketbola A sērijas nākamsezon, visdrīzāk, neviena komanda neizkritīs

14/05/2020 12:01

Itālijas basketbola A sērijā nākamsezon vietu, visticamāk, saglabās visas 18 startējušās komandas, bet jau aiznākamajā sezonā čempionāts paredzēts ar 20 vienību līdzdalību, vēsta Itālijas laikraksts “La Gazzetta dello Sport”.

Laikraksts vēsta, ka piektdien ir paredzēta A sērijas valdes sēde, kurā dalībniekiem plānots balsot par nākamās sezonas formātu. Paredzams, ka A sērijas vadītāji pieņems lēmumus nākamsezon nepazemināt nevienu no 18 komandām uz zemāku līgu. Gadījumā, ja šis lēmums tiks pieņemts, tā būs pirmā reize kopš 1948.gada, kad komandas saglabās vietu A sērijā.

Šīs sezonas 17 komandas saglabās iespēju spēlēt A sērijā arī nākamajā sezonā, bet par 18 klubu varētu kļūt pēc spēka otrās līgas vienības “Torino” vai Ravenas “Orasi”.

Tikmēr Itālijas Basketbola federācija (FIP) jau ir devusi savu piekrišanu, ka 2021./22.gada sezonā A sērijā spēkotos 20 klubi (divi no tiem pievienotos no A2 sērijas), kas sadalīti divās grupās pa desmit komandām.

Lai izvairītos no komandām ar vāju komplektāciju, A sērijas vadība plāno noteikt minimālo summu, kas jāinvestē klubos, lai tie varētu piedalīties valsts spēcīgākajā čempionātā.

Itālijas A2 čempionātā šosezon spēlēja Andrejs Gražulis (Tortonas “Bertram”), Ričards Kļanskis (“Orlandina Basket”) un Artūrs Strautiņš (Udīnes “Apu Old Wild West”).

Tikmēr spēcīgākajā Itālijas līgā spēlēja Varēzes “Openjobmetis” basketbolists Ingus Jakovičs. Sezonas sākumā viņš pārstāvēja A sērijas komandu Triestes “Allianz”. Jakoviča komanda pēc sezonas pārtraukuma izsludināšanas ieņēma desmito vietu.

A2 sērijas Rietumu konferencē Tortonas komanda bija devītā ar 13 panākumiem 25 spēlēs, bet 12.pozīcijā vien ar astoņām uzvarām bija Kļanska komanda, kurai draud izkrišana uz zemāku divīziju, ja vien FIP nelems par citādāk. Austrumos ar 15 panākumiem sesto pozīciju ieņēma Strautiņa “Apu Old Wild West”.

Vietu A sērijā nākamsezon, visticamāk, saglabās visi Itālijas basketbola klubi

Pieslēgties

Dienas fokusā

04/03/2021 09:43

Piecas kļūdas, no kurām Skudra varēja izvairīties

Vakar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” paziņoja par sadarbības izbeigšanu ar latviešu speciālistu Pēteri Skudru. Treneris, kurš Latvijas galvaspilsētā ierādās kā glābējs, bija spiests strādāt diezgan ekstrēmos apstākļos…