Latvijas biatlonistiem 20. vieta stafetē, gan sacensībās, gan kopvērtējumā uzvar Norvēģija

11/03/2023 17:58
Andrejs Rastorgujevs

Latvijas četrinieks Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Andrejs Rastorgujevs un Gints Lūsis sestdien Zviedrijā ieņēma 20.vietu Pasaules kausa posma biatlonā 4×7,5 kilometru stafetē, bet par uzvarētājiem gan sestdien, gan Pasaules kausa kopvērtējumā kļuva Norvēģija.

Jau pirmajā ugunslīnijā vienu soda apli bija spiests mērot Patrijuks, stafeti nododot 19.vietā. Mise iztērēja četras rezerves patronas, taču iztika bez soda apļiem, stafetes maiņas punktā nokļūstot kā divdesmitais. Rastorgujevs pēc perfektas šaušanas guļus stāvus izmantoja visas trīs rezerves patronas, Lūsim stafeti nododot 16.vietā. Lūsim šaušana nepadevās. Guļus viņš izmantoja trīs rezerves patronas, bet stāvus nopūdelēja visus astoņus šāvienus un mēroja piecus soda apļus.

Tas gan pretiniekiem neļāva Latviju noķert par apli, Lūsim finišējot 20.vietā desmit minūtes un 55 sekundes aiz uzvarētājiem norvēģiem, kurus šajā posmā pārstāvēja Endre Stremsheims, Vēbjērns Sērums, Juhanness Dāle un Vetle Šostads Kristiansens. Norvēģi trasē pavadīja stundu deviņas minūtes un 12,4 sekundes, pieļaujot septiņas kļūdas šaušanā. Viņi par 22,5 sekundēm apsteidza Franciju, kas bez astoņām rezerves patronām bija spiesta mērot arī soda apli, un par 37,4 sekundēm – Vāciju, kam arī nācās mērot soda apli, neiztiekot ar desmit rezerves patronām.

Tikmēr 4×6 kilometru stafetē sieviešu sacensībās uzvarēja  Norvēģijas kvartets Jūni Arnekleiva, Īda Līena, Ingrīda Lanmarka Tandrevolla un Marte Ulsbū-Reiselanna, bet Pasaules kausa kopvērtējumā uzvarēja Francija.

Pirmajā posmā stafeti pirmā nodeva francūziete Lū Žanmono, apsteidzot Itāliju un Kanādu. Otrajā posmā kanādiete Nadja Mozere pēc šaušanas stāvus bija spiesta mērot soda apli, bet pirmā stafetes nodošanas vietā bija vāciete Hanna Kebingere, par 0,4 sekundēm apsteidzot Itāliju un par 6,4 sekundēm – Franciju.

Pēc trešā posma vadībā Norvēģiju izvirzīja Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, divas sekundes vēlāk stafetes maiņu veica Vācija, bet 18,1 sekundi – Francija. Pēdējā posmā Marte Ulsbū-Reiselanna nostiprināja pārsvaru, finišējot stundā astoņās minūtēs un 0,7 sekundēs. Norvēģietes iztērēja vien četras rezerves patronas.

Otrās 15 kvartetu konkurencē bija francūzietes, kuras iztērēja septiņas rezerves patronas un atpalika par 15,2 sekundēm, bet trešās ar identisku šaušanu – vācietes, kuras uzvarētājām zaudēja 27,2 sekundes. Ceturtajā vietā ierindojās Itālija, kam sekoja Zviedrija un Austrija.

Sezonas kopvērtējumā pēc pieciem posmiem 345 punktus sakrāja Francija, otrās ar 325 punktiem bija norvēģietes, bet trešās ar 321 punktu – zviedrietes. Līdz sacensībām Zviedrijā divreiz uzvarējušas bija Francijas biatlonistes, pa posmam – Zviedrijas un Norvēģijas kvarteti, bet pasaules čempionātā uzvaru svinēja Itālija.