Nosaukti planētas labākie sportisti – balvu par mūžu ieguldījumu saņem arī “Mavs” leģenda

Dirks Novickis, sportazinas.com
Dirks Novickis | Foto: NBA

Futbola zvaigzne argentīnietis Lionels Mesi un seškārtējais F-1 pasaules čempions brits gadskārtējā “Laureus” apbalvošanas ceremonijā pirmdien abi nosaukti par gada labākajiem sportistiem pasaulē.

Gan Mesi, gan Hamiltons ieguva vienādu balsu skaitu 20.balsošanas kārtā.

“Laureus” balva ir vienīgā, kura tiek pasniegta pasaules labākajiem sportistiem vairākās kategorijās.

Hamiltonam “Verti Music Hall” notikušajā ceremonijā balvu pasniedza bijušais futbola treneris Arsēns Vengers.

“Jūs mani tik ļoti iedvesmojāt,” Vengeram pateicās Hamiltons un vēlāk ierakstīja savā “Twitter” kontā: “Novērtēju to, ka mans vārds šīs balvas ieguvēju sarakstā ir kopā ar leģendām.”

Mesi uz Berlīni nelidoja, bet atsūtīja pateicības runu video. “Esmu pagodināts kļūt par pirmo sportistu šīs balvas saņēmēju vēsturē, kurš pārstāv komandu sporta veidu.”

Savukārt balvu par mūža ieguldījumu saņēma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” leģenda .

Balva labākajai komandai tika DĀR regbija vienībai, ka uzvarēja 2019. gada Pasaules kausa izcīņā.

Gada atgriešanās balvu saņēma sacīkšu braucēja Sofija Flērša, kura pēc briesmīgas avārijas ielu sacīkstēs novembrī atgriezās sacensībās Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) F-3 Pasaules kausa sacensībās Makao “Grand Prix”.

Gada izlaušanās balvu saņēma “Tour de France” uzvarētājs Egans Bernals no Kolumbijas, kurš velobrauciena 110 gadus garajā vēsturē 22 gados kļuva par tā jaunāko uzvarētāju.

Amerikāņu snovbordiste Hloja Kima tika atzīta par labāko ekstrēmo sporta veidu grupā. Šobrīd viņa ir pasaules, olimpiskā, jaunatnes olimpiskā un X spēļu čempione rampā. Viņa ir pirmā, kurai izdevies uzvarēt visās četrās sacensībās.

Savukārt Ukrainā dzimusī ASV parariteņbraucēja Oksana Māstersa ieguva balvu pasaules izcilākajam invalīdu sporta pārstāvim.

Pasākumu vadīja britu aktieris Hjū Grānts.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par