Noskaidrotas Latvijas U19 meiteņu basketbola izlases pretinieces Pasaules kausā

Latvijas U19 meiteņu izlase, sportazinas.com
Latvijas U19 meiteņu izlase Foto: Latvijas Basketbola savienība

Latvijas meiteņu basketbola izlase šī gada U19 vecuma grupu Pasaules kausā spēkosies vienā grupā ar Kanādu, Mozambiku un mājinieci Taizemi, noskaidrojies trešdien notikušajā izlozē.

Latvijas komanda tika ielozēta A grupā, bet turnīrs no 20. līdz 28.jūlijam notiks Taizemē.

Kanādas izlase ir Amerikas zonas U18 čempionāta sudraba medaļu ieguvējas, kamēr Mozambika ir Āfrikas vicečempione.

Pēc pirmā posma grupu turnīriem notiks astotdaļfināla spēles, kurās A grupas komandas sacentīsies ar B grupas vienībām. Kaimiņu grupā spēlēs Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējas Beļģijas basketbolistes, Āzijas čempionvienība Ķīna, Āfrikas čempionvienība Mali un Amerikas zonas trešā labākā komanda Argentīna.

“Spriežot pēc valstu nosaukumiem, par izlozi grēks sūdzēties. Tomēr nedrīkstam zaudēt modrību un nenovērtēt “netradicionālo” basketbola valstu spēku. Jau bijuši gadījumi, kad nezināmu pretinieku spēles stils sagādājis nopietnas problēmas. Pirmais mērķis ir iekļūt labāko astoņniekā, un tas ir reāli sasniedzams,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē komandas galvenā trenera Matīsa Graudiņa teikto.

“Ar U18 izlases galveno treneri Aināru Čuksti un U-20 valstsvienības vadītāju Aigaru Neripu esam izrunājuši gan spēlētāju sadali, gan gatavošanās taktiku. Gatavošanās procesā ar U18 izlasi darbosimies roku rokā, veidosim līdzīgu spēles rokrakstu. Uzreiz pēc Eiropas U18 čempionāta mūs interesējošās spēlētājas pievienosies U-19 izlasei. Uz Pasaules kausa izcīņu dosimies iespējami labākajā sastāvā,” uzsvēra treneris. Par pārbaudes spēlēm pēc izlozes vienoties būs vieglāk. Piemēram, labi, ka Spānijas izlase ielozēta otrajā zarā – iepriekš jau esam spēlējuši mēģināsim vienoties arī tagad.”

Astotdaļfinālā iekļūs visu grupu komandas, bet pirmās izslēgšanas turnīra kārtas uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8. vietu, zaudētāji sacentīsies par 9.-16. vietu. Pērn Latvijas U18 basketbolistes izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, vienlaikus tiekot arī pie ceļazīmes uz Pasaules kausu.

Pasaules kausa U19 vecuma meiteņu izlasēm grupas:

A grupa – Taizeme, Latvija, Kanāda, Mozambika;

B grupa – Ķīna, Beļģija, Argentīna, Mali;

C grupa – ASV, Ungārija, Austrālija, Dienvidkoreja;

D grupa – Vācija, Spānija, Japāna, Kolumbija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par