“Optibet Virslīga” par leģionāriem no klubiem iekasējusi vairāk nekā pusmiljonu

02/12/2022 17:30
Maksims Krivuņecs

Šosezon “Optibet Virslīgas” klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu kopā samaksājuši 658 tūkstošus eiro, vēstīts līgas mājaslapā.

Šie līdzekļi veido jauno spēlētāju atbalsta fondu un tiks izdalīti starp “Optibet Virslīgas” klubiem balstoties uz to, cik daudz tie izmantojuši vietējos U21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk) aizvadītajā sezonā.

“Virslīgas klubu iniciētais fonds apliecina sevi, kļūstot par būtisku elementu Latvijas futbola Virslīgas vides un konkurētspējas veidošanā,” uzsver Virslīgas valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs. “Pieaugošās klubu ambīcijas apliecināt sevi Eiropas mērogā, rezultējas ne tikai futbola laukumos, bet arī fonda būtībā, no otras puses sekmējot un stabilizējot to klubu darbu, kas ir vērsts vairāk uz Latvijas spēlētāju pilnveidošanu. Šogad priecājāmies un jutām līdzi klubiem uz lielās Eirokausu skatuves, bet tai pat laikā, Latvijas junioru izlašu panākumus kaldināja spēlētāji, kas ikdienā gūst rūdījumu Virslīgas klubos, kuri vistiešākajā veidā ir šī atbalsta fonda mērķis.”

Krivuņecs arī uzsvēra UEFA finansiālo palīdzību. “Otrs svarīgākais instruments klubu sistēmas stiprināšanā ir UEFA Solidaritātes programma, kas virzīta uz konkurētspējas, līdzsvara stiprināšanu nacionālajos čempionātos. Pateicoties Eiropas līgu asociācijas sadarbībai ar UEFA, nākamajā trīs gadu ciklā krietni palielināsies pieejamie līdzekļi solidaritātes programmā. Latvijas klubiem būs pieejami 1 350 000 EUR nākamajā sezonā.

Pateicoties Virslīgas klubu rezultātiem Eirokausos pagājušā sezonā, UEFA izdalīs papildus 833 000 eiro (2022. gadā 510 260 eiro) Latvijas jauniešu sistēmas attīstībai, jo 90% no šī fonda veidosies tieši no Latvijas klubu rezultātiem Eirokausos. Tāpēc Virslīga ir motivēta turpināt realizēt esošās jauniešu atbalsta programmas čempionāta ietvaros, ka arī kopā ar LFF ieviest jauno solidaritātes izmaksas sistēmu, kas ļaus spert nākamo soli profesionālā un jaunatnes futbola attīstībā,” teica Krivuņecs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/01/2023 12:30

11 NBA spēlētāji nobalsojuši par Porziņģa dalību Zvaigžņu spēlē

Šodien Nacionālā basketbola asociācija (NBA) publicēja gaidāmās Zvaigžņu spēles starta piecinieka spēlētājus, kā arī kopējos balsojuma rezultātus. Šis saraksts veidojās no līdzjutēju balsojuma (50%), līgas basketbolistu (25%), kā arī mediju…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām