OS 12. diena: Josodzumi triumfē “park” disciplīnā; Maklaflina labo pasaules rekordu 400 metru barjersprintā

04/08/2021 18:55
Sakura Josodzumi

Skeitbords

Japānas sportiste Sakura Josodzumi trešdien izcīnīja uzvaru Tokijas olimpisko spēļu skeitborda sacensību “park” disciplīnā. “Park” disciplīnā skeitbordisti brīvi var izvēlēties, kurā skeitparka vietā startēt un kādu trikus izpildīt. Tiesneši vērtē triku sarežģītību un oriģinalitāti, plūdenumu, piemērotību, biežumu un to, cik dabīgi sportists izskatās, izpildot trikus gaisā.

Finālā no trim priekšnesumiem tiek ņemts vērā tikai labākais. 19 gadus vecā Josodzumi finālā iekrāja 60,09 punktus, 12 gadus vecajai japānietei Kokonai Hiraki bija 59,04 punkti, bet 13 gadu vecākā britu skeitbordiste Skaja Brauna sacensības noslēdza ar 56,47 punktiem.

Hiraki kļuva par jaunāko olimpisko spēļu medaļnieci kopš 1936.gada, kad bronzas godalgu airēšanas četrinieka sastāvā izcīnīja francūzis Noels Vandernote. Tikmēr Brauna kļuvusi par Lielbritānijas visu laiku jaunāko medaļnieci. Visu laiku jaunākā olimpiskā čempione ir amerikāņu daiļlēcēja Mārdžorija Gestringa, kurš 1936.gadā Berlīnē izcīnīja zeltu 13 gadu un 268 dienu vecumā. Hiraki un Brauna trešdien neizmantoja iespēju pārspēt šo rekordu.

Ceturtdien norisināsies sacensības “park” disciplīnā vīriešiem, bet pirms tam medaļas tika dalītas “street” sacensībās. Bez skeitborda olimpiskajā programmā debitē arī sērfings, karatē, sporta kāpšana, 3×3 basketbols un BMX frīstails. Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.

Septiņcīņa

Beļģiete Nafisata Tiama Tokijas olimpisko spēļu septiņcīņas sacensību otro dienu sāks ar cerībām aizstāvēt savu pirms pieciem gadiem izcīnīto olimpiskās čempiones titulu pēc tam, kad pasaules čempione Katarina Džonsone-Tompsone no Lielbritānijas trešdien traumas dēļ izstājās no tālākas cīņās.

Traumu un pandēmijas dēļ abas spēcīgās sportistes sacensībās nebija tikušās kopš 2019.gada pasaules čempionāta Dohā. 28 gadus vecā Džonsone-Tompsone izvirzījās vadībā pēc pirmā priekšskrējiena 100 metru barjerskrējienā, ko veica 13,27 sekundēs. Tiamas laiks bija 13,54 sekundes, kas bija trešais labākais priekšskrējienā aiz nīderlandietes Emmas Ostervegeles.

Savukārt augstlēkšanā beļģiete sasniedza 1,92 metru atzīmi, bet lodes grūšana viņas rezultāts bija 14,82 metri. Britu sportiste uzlēca 1,86 metrus un lodi aizgrūda 13,31 metru tālu. Pirms pēdējās trešdienas disciplīnas septiņcīņā – 200 metru skrējiena – Džonsone-Tomsone bija piektajā vietā. Tomēr tuvojoties finiša taisnei viņa paklupa, piecēlās un lēnā solī sasniedza finiša līniju. Viņa vēlāk tika diskvalificēta, jo bija pārkāpusi sava celiņa robežu.

Gada sākumā Džonsone-Tomsone sarāva kreisās kājas Ahileja cīpslu, tomēr jūnijā atsāka dalību sacensībās. Trešdien viņa savainojusi labās kājas apakšstilbu. Pēc pirmās sacensību dienas Tiama iekrājusi 3921 punktu, ieņemot trešo vietu kopvērtējumā. Līdere ir Anuka Vetere no Nīderlandes (3968 punkti), kam seko beļģiete Nora Vidca (3941 punkts). Ceturtdien septiņcīņas sacensības noslēgsies ar tāllēkšanu, šķēpmešanu un 800 metru skrējienu.

Svarcelšana

Gruzijas sportists Laša Talahadze trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs svarcelšanā uzvarēja supersmagajā kategorijā. Talahadze gan raušanā (223 kilogrami), gan grūšanā (265 kg), gan summā (488 kg) sasniedza jaunu pasaules rekordu, izcīnot Gruzijai pirmo zeltu šajās spēlēs svarcelšanā ar milzīgu 47 kilogramu atrāvienu no konkurentiem. Bronzu svara kategorijā līdz 96 kilogramiem izcīnīja Antons Pļesnojs.

Otro vietu supersmagajā kategorijā ieguva irānis Ali Davudi ar 441 (200+241) kilogramiem, bet trešo – sīrietis Mans Asāds ar 424 (190+234) kilogramiem. Sīrijas sportists izcīnīja pirmo medaļu savai valstij Tokijas spēlēs. Bagātīgāko medaļu ražu svarcelšanas sacensībās Tokijā ieguva Ķīna, kas septiņām zelta godalgām pievienoja vienu sudraba. Neviena cita valsts neizcīnīja vairāk par vienu zelta medaļu un vairāk par trim medaļām. Pa zelta medaļai tika arī Ekvadoras, Taivānas, Gruzijas, Kanādas, Filipīnu, Kataras un Uzbekistānas pārstāvjiem.

Kopumā medaļas svarcelšanā izcīnīja 24 valstis. To vidū ir arī Latvija, kas ar Artūra Plēsnieka bronzas medaļu svara kategorijās līdz 109 kilogramiem ierindojas dalītā 21.vietā.

Grieķu-romiešu cīņa

Ukrainas komandas cīkstoņi trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs ieguva zelta un sudraba medaļas grieķu-romiešu cīņā. Svara kategorijā līdz 87 kilogramiem par uzvarētāju kļuva Žans Beļeņuks, kurš finālā ar 5:1 pieveica ungāru Viktoru Lorincu. Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja Vācijas pārstāvis Deniss Maksimiliāns Kudla un Serbijas sportists Zurabs Datunašvili.

Svara kategorijā līdz 67 kilogramiem Parvizs Nasibovs finālā ar 1:9 bija spiests piekāpties irāņa Mohammadrezas Geraei priekšā, Ukrainai izcīnot sudrabu. Bronzas medaļas tika vācietim Frankam Stebleram un ēģiptietim Mohamedam Ibrahimam Elsajedam.

Sieviešu basketbols

Serbijas, ASV, Japānas un Francijas sieviešu basketbola izlases iekļuva Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālā.

Serbija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28:12) pārspēja Ķīnu. Serbietes pirms ceturtās ceturtdaļas bija iedzinējos ar deviņiem punktiem, bet rezultatīvs pēdējais nogrieznis ļāva pārņemt vadību un izcīnīt uzvaru. Uzvarētājām ar 18 punktiem rezultatīvākā bija Jelena Bruksa, 16 punktus guva un desmit atlēkušās bumbas izcīnīja Sonja Vasiča, bet 13 punkti bija Anai Dabovičai. Ķīnas valstsvienībai 17 punktus guva Tina Šao, 15 punkti bija Sju Haņai, bet 12 punktus guva Juežu Li. Serbietes pirms pieciem gadiem debitēja olimpiskajās spēlēs un izcīnīja bronzas medaļas.

Tikmēr ASV ceturtdaļfinālā ar rezultātu 79:55 (26:12, 22:15, 20:12, 11:16) uzvarēja Austrāliju. ASV izlasē 23 punktus guva Brīena Stjuarta, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Britnijai Grainerei, bet desmit punktus guva Edža Vilsone. Austrālietēm 14 punkti bija Leilani Mičelai, bet 11 punktus pievienoja Keila Džordža. Latviešu izcelsmes basketboliste Sāra Blicava (Blicavs) desmit minūtēs guva divus punktus un izcīnīja divas bumbas zem groziem. ASV basketbolistes uzvarējušas astoņās no pēdējām deviņām olimpiskajām spēlēm, vien 1992.gadā samierinoties ar bronzu. Toreiz pusfinālā amerikānietes piekāpās NVS komandai.

Otrā pusfinālā tiksies Japāna ar Franciju. Japāna ar 86:85 (19:16, 22:26, 20:26, 25:17) pieveica Beļģiju. 13.minūtē pēc Rui Mačidas trīspunktu metiena mājinieces panāca 30:18 vadību, pabeidzot astoņu punktu izrāvienu. Uz to pretinieces atbildēja ar 10:0 izrāvienu, puslaika beigās izvirzoties vadībā. Otrajā puslaikā beļģietes panāca 58:45 pēc Žulī Alemānas divpunktu raidījuma. Pēdējā ceturtdaļā japānietes vairākkārt panāca neizšķirtu, taču vadībā pirmoreiz otrajā puslaikā izvirzījās pēc Mačidas trīspunktu metiena 16 sekundes pirms mača beigām – 86:85. Kimas Mestdagas divpunktu metiens līdz ar beigu sirēnu nebija sekmīgs. Uzvarētāju rindās 21 punktu guva Juki Mijazava, 19 punktus – Maki Takada, 12 punktus Himavari Akaho, kurai arī septiņas atlēkušās bumbas, bet spēles galvenā varone Mačida bez desmit punktiem sakrāja arī 14 rezultatīvas piespēles. Pretiniecēm Emma Mēsemana guva 25 punktus, kā arī sakrāja 11 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Par punktu mazāk, kā arī septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles tika Mestdagai, bet Elemānas kontā 11 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles.

Francija ar 67:64 (21:16, 15:14, 19:18, 12:16) pārspēja Spāniju. Gandrīz visu spēli vadībā bija Francija, uzvarot pelnīti. Uzvarētājām ar 18 punktiem izcēlās Marina Džoenē, bet pretinieču rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Astū Ndūra.

Pusfināli notiks piektdien.

Sinhronā peldēšana

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāve Svetlana Romašina sinhronajā peldēšanā izcīnīja sesto olimpisko zelta medaļu pārī ar Svetlanu Koļesņičenko. Romašina un Koļesņičenko uzvarēja ar 195,9079 punktiem.

31 gadus vecā Romašina tagad pāru sacensībās ir uzvarējusi trīs spēlēs pēc kārtas. Tāpat viņas kontā ir uzvara 2008., 2012. un 2016.gada spēlēs komandu sacensībās. Koļesņičenko šis ir otrais olimpiskais zelts pēc uzvaras komandu sacensībās 2016.gadā. Ķīnas duets Sjuečeņa Huana/Veņjaņa Suņa ieguva sudrabu (192,4499 p.) un Ukrainas pārstāves Marta Fedina un Anastasija Savčuka – bronzu (189,4620 p.).

400 metru barjersprints

ASV vieglatlēte Sidnija Maklaflina trešdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās 400 metru barjersprintā, turklāt paveicot to ar jaunu pasaules rekordu. 21 gadu vecā amerikāniete Maklaflina finālā distanci skrēja 51,46 sekundēs, šosezon jūnijā ASV atlasē pašas sasniegto rezultātu uzlabojot par 0,44 sekundēm.

Sudrabu izcīnīja 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione un Maklaflinas tautiete Dalila Muhamada, kura arī skrēja iepriekšējā rekorda robežās, finišējot 51,58 sekundēs jeb 0,12 sekundes aiz uzvarētājas. Trešā ar jaunu Eiropas rekordu – 52,03 sekundēm – finišēja nīderlandiete Femke Bola.

Skrējienu straujā tempā sāka Muhamada, kura bija vadībā līdz pat pēdējai barjerai, tomēr distances noslēdzošajā nogrieznī pārāka bija Maklaflina. Līdzīgi arī vīriešu 400 metru barjersprinta finālā otrdien norvēģis Kaštens Varholms uzveica amerikāni Reju Bendžaminu. Arī Varholms laboja sev piederošo pasaules rekordu. Trešdien vieglatlētikā tiks sadalīti pieci medaļu komplekti.

Brīvā cīņa

Japānas sportiste Jukako Kavai trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 62 kilogramiem finālā pārspēja Grigorjevu uzvarējušo Kirgizstānas sportisti Aisulu Tinibekovu un izcīnīja zelta medaļu. Finālā Kavai pieveica Tinibekovu ar 4:3. Jau ziņots, ka cīņā par bronzas medaļu Latvijas pārstāve Anastasija Grigorjeva trešdien ar 1:3 piekāpās ukrainietei Irinai Koļadenko.

Otru bronzas medaļu izcīnīja Bulgārijas sportiste Taibe Mustafa Juseina, kas 56 sekunžu laikā ar 10:0 sagrāva Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas dalībnieci Ļubovu Ovčarovu. Jau ziņots, ka trešdien Grigorjeva gandarījuma turnīra pusfinālā ar 14:7 pārspēja rumānieti Kristu Inci. Otrdien pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā Grigorjeva ar 0:8 zaudēja grupas favorītei no Kirgizstānas Aisulu Tinibekovai.

Serbijas un ASV sieviešu basketbola izlases trešdien kļuva par pirmajām Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālistēm un piektdien aizvadīs savstarpēju cīņu par vietu finālā. Serbija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 77:70 (16:14, 19:19, 14:25, 28:12) pārspēja Ķīnu.

ASV basketbolistes uzvarējušas astoņās no pēdējām deviņām olimpiskajām spēlēm, vien 1992.gadā samierinoties ar bronzu. Toreiz pusfinālā amerikānietes piekāpās NVS komandai. Vēl ceturtdaļfinālos trešdien Japāna tiksies ar Beļģiju, bet Spānija spēkosies ar Franciju.

Handbols

Tokijas olimpisko spēļu sieviešu handbola komandu turnīra pusfinālā trešdien iekļuvusi Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR), Norvēģijas un Zviedrijas izlase, bet ceturtā pusfināliste vakara spēlē tiks noskaidrota Francijas un Nīderlandes duelī.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē trešdien OKR handbolistes ar 32:26 (17:15) pārspēja Melnkalnes sportistes. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs triumfēja Krievijas izlase, kas tolaik drīkstēja startēt zem sava karoga krāsām. Uzvarētājām astoņus no 11 mēģinājumiem precīzi vārtos trāpīja Anna Vjahireva, savukārt Melnkalnes komandā desmit no 13 mēģinājumiem vārtos iemeta Jovanka Radičeviča.

Londonas olimpisko spēļu čempione un 2016.gada spēļu bronzas medaļas ieguvusī Norvēģija trešdien ceturtdaļfinālā ar 26:22 (12:10) uzvarēja Ungārijas handbolistes. Norvēģijas komandā septiņus vārtus guva Kāri Bratseta-Dāle, kura no savām vārtu gūšanas iespējām neizmantoja tikai vienu, bet ungārietēm rezultatīvākā bija Sandra Seleši-Zāčika, kura precīza bija piecos no saviem 12 mēģinājumiem trāpīt vārtos.

Zviedrijas handbolistes iekļuva pusfinālā, ar 39:30 (21:13) uzvarot Dienvidkorejas izlasi. Zviedrietēm pa sešiem punktiem guva Karīna Stremberja, Linna Bloma un Jamina Rūbertsa, savukārt Dienvidkorejas izlasē ar to pašu atbildēja Kjunmiņa Kana.  Piektdien pusfinālā Norvēģija spēlēs ar OKR komandu, bet Zviedrijas pretinieces tiks noskaidrotas Francijas un Nīderlandes duelī. Cīņa par medaļām Tokijas olimpisko spēļu handbola turnīrā sievietēm notiks svētdien.

Bokss

Kubas bokseris Arlens Lopess trešdien kļuva par divkārtējo olimpisko čempionu boksā, Tokijas olimpisko spēļu finālā pussmagā svara bokseriem pārspējot britu Bendžaminu Vitekeru. Kubietis pirms pieciem gadiem tika kronēts par Riodežaneiro olimpisko spēļu čempionu svara kategorijā līdz 75 kilogramiem, bet trešdien Tokijā viņš triumfēja svara kategorijā no 75 līdz 81 kilogramam.

28 gadus vecais Lopess fināla cīņā bija agresors un acīmredzami labāks bokseris visos trīs raundos, un viņš uzvarēja ar 4:1 pēc punktiem. Pēc tam, kad tika pasludināts par uzvarētāju, kubietis nokrita ceļos un sita pie grīdas, bet 24 gadus vecais brits ātri pameta ringu, ar rokām aizklājot seju.

Bronzas medaļas šajās sacensībās izcīnīja Lorens Berto Alfonso-Domingess no Azerbaidžānas un Krievijas Olimpiskās komitejas komandas pārstāvis Imams Hatajevs, kuri svētdien pusfinālā zaudēja attiecīgi Lopesam un Vitekeram. Tokijas olimpiskajās spēlēs boksa sacensībās Kuba ir ieguvusi divas no trim līdz šim izcīnītajām zelta medaļām. Trešo ieguva Japāna.

Otrdien Roniels Iglesiass uzvarēja fināla cīņā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļu pievienojot Londonā 2012.gadā izcīnītajai, kā arī 2008.gadā Pekinā iegūtajai bronzas medaļai. Sieviešu sacensībās svara kategorijā līdz 57 kilogramiem otrdien uzvarēja mājiniece Sena Irie.

Burāšana

Lielbritānijas burātāja Hanna Millsa trešdien kļuva par godalgām bagātāko burātāju olimpisko spēļu sieviešu sacensībās. Tokijas olimpisko spēļu sacensībās “470” klasē viņa uzvarēja kopā ar savu tautieti Eilidhu Makintairu. Millsa šajā klasē uzvarēja arī pirms pieciem gadiem Riodežaneiro, bet 2012.gadā Londonā izcīnīja sudrabu, iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs startējot kopā ar dažādām partnerēm.

Makintairu ģimenē šī ir otrā zelta medaļa, jo Elidihas tēvs Maiks 1988.gadā uzvarēja olimpisko spēļu sacensībās “Star” klasē. Lielbritānijas delegācijas karognesēja olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Millsa kopā ar Makintairu dominēja pamatsacensībās, desmit braucienos iekrājot 14 punktu pārsvaru pār tuvākajām sekotājām. Medaļu braucienos viņām pietika ar septīto vietu, bet britu burātājas bija piektās.

Otro vietu izcīnīja polietes Agņeška Skripuleca un Jolanta Ogara, bet trešās bija francūzietes Kamille Lekuantre un Aloīze Returnāza. Vīriešiem šajā pašā klasē pārliecinošu uzvaru svinēja austrālieši Metjū Belčers un Vils Raiens. Tāpat kā Millsai, arī Belčeram ir olimpisko spēļu divas zelta un viena sudraba medaļa šajā klasē.

Sudraba medaļas izcīnīja zviedri Antons Dālbergs un Frēdriks Bergstrems, bet bronzas godalgas guva Spānijas burātāji Žordi Šammars un Nikolass Rodrigess. Tokijā burāšanā tika dalīti desmit medaļu komplekti. Ar trīs zelta medaļām titulētākie bija britu burātāji, bet divās sacensībās uzvaras laurus plūca austrālieši. Latvija Tokijas olimpisko spēļu burāšanas sacensībās nebija pārstāvēta.

Treka riteņbraukšana

Itālijas treka riteņbraucēju komanda trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs iedzīšanas sacensībās izcīnīja zelta medaļas ar jaunu pasaules rekordu. Finālā Itālijas treka riteņbraucēju komanda – Frančesko Lamons, Simone Konsonni, Filipo Ganna un Džonatans Milāns – četru kilometru braucienu veica trīs minūtēs un 42,032 sekundēs. Sudraba medaļu izcīnījušie dāņi finišēja pēc trim minūtēm un 42,198 sekundēm.

Itālijas komandas, kurai rezervē palika Elija Viviāni un Līams Bertaco, rezultāts ir jauns pasaules rekords. Zeltu itāļi šajā disciplīnā izcīnīja pirmo reizi kopš 1960.gada spēlēm savās mājās Romā. Bronzas medaļu ieguva Austrālijas treka riteņbraucēju komanda. Riteņbraukšanas sacensības trekā turpināsies līdz svētdienai.

Volejbols

Tokijas olimpisko spēļu volejbola turnīra pusfinālā iekļuvušas Dienvidkorejas, ASV un Serbijas sieviešu izlases, bet ceturtā pusfināliste trešdien tiks noskaidrota Brazīlijas un Krievijas Olimpiskās komitejas komandas spēlē.

Dienvidkoreja trešdien ceturtdaļfināla spēlē ar 3:2 (17:25, 25:17, 28:26, 18:25, 15:13) uzvarēja Turcijas volejbolistes. Uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 28 punktiem bija Jangjana Kima, un 16 punktus guva Čona Paka, savukārt turcietēm ar 24 punktiem izcēlās Merjema Boza un 14 punktus guva Eda Erdema-Dindara.

Savukārt pirms pieciem gadiem Riodežaneiro bronzas medaļas ieguvusī ASV ar 3:0 (25:11, 25:20, 25:19) pārspēja Dominikānas izlasi. Amerikānietēm 21 punktu guva Andrea Drūsa, bet ar 13 punktiem izcēlās Mišela Bartča-Heklija. Dominikānas izlasei 16 punkti Breilinas Elizabetes Martinesas kontā un septiņi punkti – Prisillas Riveras-Brensas statistikas ailītē.

Arī 2016.gada olimpiskās vicečempiones Serbijas un Itālijas spēle beidzās trijos setos – 3:0 (25:21, 25:14, 25:21). Serbijas izlases labā 24 punkti Tijanai Boškovičai un desmit punkti – Milenai Rašičai. Itālijas komandā līdere bija Paola Ogeki Egonu ar 16 punktiem un Elēna Pjetrīni ar septiņiem punktiem.  Tokijas olimpisko spēļu pusfināls sieviešu volejbola komandām gaidāms 6.augustā, bet cīņa par bronzas medaļām būs 7.augustā, fināla cīņa būs olimpisko spēļu noslēguma dienā 8.augustā.

Vesera mešana

Polijas pārstāvis Vojcehs Novickis trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikas sacensībās ar jaunu personisko rekordu uzvarēja vesera mešanā. Eiropas čempions, Riodežaneiro spēļu bronzas medaļnieks un trīskārtējais pasaules bronzas medaļas ieguvējs uzvarēja ar rezultātu 82,52 metri.

“Zelta” metiens polim padevās trešajā mēģinājumā. Visos piecos ieskaitītajos metienos viņam veseris lidoja tālāk par 81 metra atzīmi, bet uzvaru būtu nodrošinājis jebkurš no trīs labākajiem metieniem (arī 81,72 un 82,06 m).  Norvēģis Eivinns Henriksens izcīnīja sudrabu ar jaunu valsts rekordu 81,58 metri, bet bronza tika citam polim, četrkārtējam pasaules čempionam Pāvelam Fajdekam, kurš no norvēģa atpalika par pieciem centimetriem.

Peldēšanas maratons

Brazīlijas sportiste Marsēla Ana Kunja trešdien kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioni desmit kilometru peldēšanas maratonā. Spraigā cīņā notikušajā finālā Kunja finišu sasniedza vienā stundā 59 minūtēs un 30,8 sekundēs. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Šārona van Rūvendāla no Nīderlandes viņai zaudēja nieka 0,9 sekundes, bet austrāliete Kārena Lī zaudēja 1,7 sekundes.

Ja Kunja jau sākumā bija starp līderēm, tad van Rūvendāla peldējumu sāka pieticīgi, pakāpeniski paātrinot savu tempu. 29 gadus vecā Kunja olimpiskajās spēlēs debitēja 2008.gadā Pekinā, kur, būdama jaunākā sacensību dalībniece, izcīnīja piekto vietu. Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņa bija desmitā. Ceturtdien desmit kilometru distancē atklātā ūdenī sacentīsies vīrieši.

3000 metru kavēkļu skrējiens

Ugandas pārstāve Peruta Čemutai trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikas sacensībās uzvarēja 3000 metru kavēkļu skrējienā. Viņa noķēra un apdzina ilgstoši līderpozīcijās skrējušo amerikānieti Kortniju Freriku, sasniedzot jaunu valsts rekordu – deviņas minūtes un 1,45 sekundes.

Pēdējos 200 metros Čemutai aizbēga no Frerikas, kura, tāpat kā 2017.gada pasaules čempionātā, izcīnīja sudrabu ar rezultātu deviņas minūtes un 4,79 sekundes. Bronza tika Hivinai Kijengai no Kenijas – deviņas minūtes un 5,39 sekundes. Pasaules čempione un pasaules rekordiste Beatrise Čepkoeča no Kenijas finišēja septītā, bet 2017.gada pasaules čempione Emma Kobērna no ASV, nevienu brīdi neatrazdamās medaļu pozīcijās, tika diskvalificēta.

200 metru skrējiens

Kanādas sportists Andrē de Grase trešdien Tokijas olimpisko spēļu vieglatlētikas sacensībās izcīnīja uzvaru 200 metru skrējienā. De Grase pārspēja trīs amerikāņus, kļūstot par pirmo kanādieti, kurš olimpiskajās spēlēs uzvarējis 200 metros. Pēdējos metros de Grase saglabāja nelielu pārsvaru, sasniedzot jaunu valsts rekordu – 19,62 sekundes.

Tā viņam ir pirmā zelta medaļa pēc astoņām citas vērtības medaļām pasaules meistarsacīkstēs un olimpiskajās spēlēs, ieskaitot bronzu Tokijā 100 metros. Viņš ir kļuvis par pirmo uzvarētāju pēc trīskārtējā olimpiskā čempiona 200 metros jamaikieša Useina Bolta, ar kuru de Grase apmainījās smaidiem gada 2016.gada spēļu pusfināla beigās.

No trim sekotājiem amerikāņiem otro vietu ieguva Kenets Bednareks (19,68 sekundes), bet trešo – pasaules čempions Noā Lailss (19,74), tikai 17 gadus vecajam Eraijonam Naitonam ar 19,93 sekundēm paliekot tūlīt aiz goda pjedestāl.

800 metru skrējiens

Kenijas sportists Emanuels Kipkurui Korirs trešdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja 800 metru skriešanā. Korirs uzvarēja ar laiku minūte un 45,06 sekundes. Kenija svinēja dubultuzvaru, jo arī otro vietu ieņēma šīs valsts sportist Fērgusons Čeruijots Rotičs, kurš pēc 2019.gada pasaules čempionāta bronzas sudrabu izcīnīja, skrejceliņā pavadot par 0,17 sekundēm ilgāku laiku nekā čempions. Trešais finišēja bijušais 400 metru barjerskrējējs no Polijas Patriks Dobeks (1:45,39). 2012.gada spēļu sudraba medaļnieks no Botsvānas Nijels Amoss finālā ieņēma priekšpēdējo vietu, bet 2016.gada bronzas medaļnieks amerikānis Kleitons Mērfijs palika pēdējais.