Ostapenko Luksemburgas turnīru sāk ar uzvaru

16/10/2019 23:53

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko trešdien pārvarēja Luksemburgas WTA “International” turnīra pirmo kārtu.

Ostapenko (WTA 63.) pirmajā kārtā ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja 17 gadus veco amerikānieti Ketrīnu Maknelliju (WTA 108.). Latvijas tenisiste šajā turnīrā startē ar organizatoru īpašo ielūgumu jeb “wild card”.

Ostapenko jau pašā spēles ievadā divreiz spēja lauzt pretinieces servi, panākot 3-0, tomēr ceturtajā geimā Manellija atguva vienu zaudēto servi. Sestajā geimā pie Ostapenko serves jaunā amerikāniete nespēja izmantot trīs breikbumbas, bet nākamajā izspēlē viņa ar grūtībām uzvarēja pie savas serves, panākot 3-4.

Brīdi vēlāk Maknellija ar otro breikbumbu panāca neizšķirtu 5-5, tomēr Ostapenko 11.geimā trešo reizi lauza pretinieces servi un īsi pēc tam jau svinēja uzvaru setā ar rezultātu 7-5.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko neizmantoja trīs breikbumbas, tādējādi abas tenisistes līdz pat 12.geimam spēja nosargāt savas serves (6-6). Latvijas tenisistei tas gan nenācās viegli, jo savu pirmo breika un arī seta bumbu desmitajā geimā neizmantoja Makenllija, kura īsi pēc tam spēja uzvarēt pie savas serves (6-5). Brīdi vēlāk Ostapenko ar spēcīgu servi panāca taibreiku, kurā abas tenisistes viena otrai atņēma pirmās serves.

Mini breiku pie pretinieces trešās serves vēlreiz ieguva Ostapenko, bet Maknellija īsi pēc tam iespēja to pašu, panākot 3:4. Atlikušajās izspēlēs Ostapenko vēl divas reizes nobreikoja Maknelliju un ar savu servi guva uzvaru taibreikā ar rezultātu 7-6 (7:3).

Par otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 30 WTA vienspēļu ranga punktus.

Ostapenko otrajā kārtā tiksies ar turnīra pirmo raketi Elīzi Mertensu no Beļģijas, kura WTA rangā ieņem 19.vietu.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija spēlējušas.

Ostapenko svētdien Lincā WTA “Intnernational” sacensībās spēlēja savā šosezon pirmajā finālā, kurā gan cieta zaudējumu daudzsološajai amerikānietei Koko Gofai, kura Luksemburgā nepārvarēja pirmo kārtu. Šosezon 2017.gada “French Open” čempiones bilance ir 23 uzvaras un 27 zaudējumi, Latvijas tenisistei līdz Lincas turnīram aizvadot neveiksmīgu sezonu.

Jau ziņots, ka Lincā Ostapenko treneru kolektīvam pievienojusies slavenā Francijas tenisiste Mariona Bartoli, kura 2013.gadā triumfēja Vimbldonas čempionātā, bet rangā savulaik iekļuva pirmajā desmitniekā.

Tikmēr Maknellija Lincā apstājās kvalifikācijas pirmajā mačā. Viņa šosezon izcīnījusi 24 uzvaras un cietusi 15 zaudējumus, tiesa panākumi gūti lielākoties ITF turnīros.

Turnīrs Luksemburgā notiek iekštelpās uz cietā seguma.