Pastrņākam “hat-trick” mačā uz Taho ezera

22/02/2021 10:29
Davids Pastrņāks

Čehijas izlases uzbrucējs Davids Pastrņāks svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kas zem atklātas debess tika aizvadīta uz Taho ezera, izcēlās ar “hat-trick”, kaldinot Bostonas “Bruins” graujošu uzvaru. “Bruins” uz Taho ezera ar 7:3 (2:2, 4:0, 1:1) sagrāva Filadelfijas “Flyers”, kas šo abu komandu duelī šosezon piedzīvojusi jau piekto neveiksmi.

Pastrņāks spēles rezultātu atklāja jau 34.sekundē, bet piecas minūtes līdz perioda beigām vārtus guva Šons Kuturjē, tādējādi panākot jau 2:1 “Flyers” labā. Nepilnu minūti vēlāk ar precīzu metienu atbildēja Čārlijs Makovojs, periodam noslēdzoties neizšķirti 2:2. “Bruins” izšķirošo atrāvienu veica otrajā trešdaļā, kurā “Flyers” palika “sausā”. Vēlreiz pirmajā minūtē izcēlās Pastrņāks, bet perioda izskaņā pusotras minūtes laikā vārtus guva Čārlijs Koils, Trents Frederiks un Niks Ričijs. Pastrņākam “hat-trick” izdevās noformēt nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām.

Divus rezultativitātes punktus šajā spēlē nopelnīja Kreigs Smits (0+2), Ričijs (1+1), Breds Maršāns (0+2), Džons Mūrs (0+2) un Konors Kliftons. “Flyers” rindās Kevinam Heisam divas piespēles, bet ar 1+2 izcēlās Džeimss van Rīmsdaiks. Zīmīgi, ka Pastrņāks šosezon pret “Flyers” jau reizi bija izcēlies ar “hat-trick”. Iepriekš viņš trīs vārtus guva 3.februāra duelī. Pastrņāks svētdien kļuva tikai par otro NHL spēlētāju, kuram mačā, kas noris zem atklātas debess, izdevies gūt trīs vārtus. Pērn to pašu spēlē pret Kolorādo “Avalanche” iespēja Losandželosas “Kings” uzbrucējs Tailers Tofoli.

“Tas bija pasakaini,” pēc graujošās uzvaras uz Taho ezera teica Pastrņāks. “Izbaudījām katru sekundi no šīs spēles, bet jūs to noteikti redzējāt.” Sliktās ledus kvalitātes dēļ spēli nācās pārcelt par piecām stundām. Dienu iepriekš šī paša iemesla dēļ spēli uz Taho ezera nācās pārcelt par astoņām stundām. Covid-19 protokola dēļ “Flyers” aizvien nevar palīdzēt vairāki līderi. Viņu vidū ir Klods Žirū, Jakubs Vorāčeks, Trevis Konečnijs, Oskars Lindbloms un arī Skots Lautons.

Tikmēr Kanādā divos mačos uzvarētāju nācās noskaidrot papildlaikā. Vankūveras “Canucks” mājās ar 3:4 (2:0, 0:1, 1:2, 0:1) papildlaikā piekāpās Vinipegas “Jets”. Pjērs Lūks Dubuā šajā spēlē guva divus vārtus, tostarp arī uzvaras “golu”, ko izdevās iemest papildlaika 27.sekundē. Viņš šajā mačā izcēlās ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli. Bleikam Vīleram trīs piespēles, bet Marks Šeifele iekrāja 1+2. “Canucks” komandā Eliass Petersons guva divus vārtus, taču Džonatans Taners Millers divreiz rezultatīvi piespēlēja.

Citviet Otavas “Senators” savā laukumā ar 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Monreālas “Canadiens”. Uzvaras vārtus papildlaika pirmspēdējā minūtē guva Breidijs Tkačuks, kuram arī viena rezultatīva piespēle. Šādu pašu statistiku nopelnīja arī Dreiks Batersons. Otrā laukuma pusē ar vārtus guva Niks Suzuki un Korijs Perijs.

Visbeidzot Vašingtonas “Capitals” mājās ar 4:3 (0:1, 1:1, 3:1) pieveica Ņūdžersijas “Devils”. Tīdžejs Ošī uzvaru kaldināja ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet Niklass Bekstrēms nopelnīja 0+2. Aizsargs Džons Karlsons guva vārtus un reizi rezultatīvi piespēlēja. “Devils” komandā Andrēass Jonsons nopelnīja 1+1, bet Kailam Palmieri divas piespēles.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus