Pātelainens gandarīts par izlases futbolistu attieksmi pirmajā treniņā

Miksu Patelainens, Sportazinas.com
Foto: LFF

Latvijas futbola izlases spēlētāji pirmdien, uzsākot gatavošanos Baltijas kausa spēlēm un pārbaudes mačam ar Azerbaidžānu, strādāja ar labu attieksmi un centās, pēc pirmā treniņa sarunā pauda valstsvienības jaunais galvenais treneris .

Latvijas futbola pirmdien Slokas stadionā Jūrmalā aizvadīja 80 minūšu ilgu treniņu. “Puišiem bija laba attieksme un viņi treniņā smagi strādāja. Šodien gan daudz nedarījām, tikai pamata lietas. Tas, ko es redzēju, man patīk,” pauda somu speciālists.

Futbolisti un viņa asistents Mareks Zuntners esot sapratuši, ko Pātelainens no viņiem vēlējies redzēt pirmajā treniņā. “Bija arī atgriezeniskā saiste. Pēc tās izsecināju, ka viņi mani saprot. Arī Mareks saprata, ko vēlos. Mēs tikai sākam iepazīt viens otru. Pirmo reizi satikāmies tikai pirms desmit dienām. Esam daudz runājuši un viņš saprot, ko vēlos redzēt izlasē. Jo vairāk mēs strādājam un runājam, jo labāk saprotam viens otru,” atklāja Pātelainens.

Pirmdienas treniņā nepiedalījās uzbrucēji Dāvis Ikaunieks un Valērijs Šabala, kuri izlasei pievienosies otrdien. Ikauniekam svētdien bija Čehijas augstākās līgas sezonas noslēguma pasākums, kurā viņš saņēma labākā leģionāra balvu, kamēr Šabalam bija spēle Polijas pēc spēka otrajā līgā.

Savukārt trešdien Latvijas izlases štābu papildinās Pātelainena asistents, Skotijas speciālists Gordons Jangs, kurš šobrīd ir seminārā ASV. Otrdienas treniņā Latvijas izlase jau sāks nedaudz strādāt pie tās taktikas, ko vēlas redzēt sestdienas mačā ar Igauniju.

“Esmu redzējis ļoti daudz video ar Latvijas izlases mačiem. Ir pāris lietas, ko vēlos ievest Latvijas izlases spēlē. Protams, arī nevar aizmirst to, ka jāgatavojas ne tikai savai taktikai, bet arī tam, kā spēlēt pret Igaunijas izlases taktiku. Gribam nospēlēt labi. Kamēr būs laba attieksme un atdeve, mums ir labas iespējas,” atzīmēja Pātelainens.

Futbolisti uz izlases nometni ieradušies labā fiziskā sagatavotībā. “Treniņa beigās aizvadītā spēle bija tīri augstā tempā. Bija arī skriešanas treniņi. Nav nekādu problēmu. Virslīgas spēles nav tik augstā tempā kā mači valstsvienībā, tomēr futbolisti apzinās, ka šī ir izlase un viņi būs labā formā,” skaidroja Pātelainens.

Somu speciālists iepazinies arī par pretinieku izlašu sastāviem, atzīstot tos par gana spēcīgiem. “Igaunija pēdējos gados ir progresējusi. Viņiem ir futbolisti, kuri spēlē labās līgās un augsta līmeņa komandās. Arī Lietuvai ir spēcīgs sastāvs ar ārzemēs spēlējošiem futbolistiem. Mums priekšā ir divas smagas cīņas,” teica Pātelainens.

Latvijas izlases jaunais galvenais treneris savās pirmajās spēlēs pie valstsvienības stūres vēlas stiprināt sava saiknes ar futbolistiem.

“Man un treneru kolektīvam šajās spēlēs galvenais ir iepazīt futbolistus – kā viņus integrēt mūsu taktiskajā plānā. Protams, mēs gribam uzvarēt katru maču, bet pats galvenais ir, lai, pienākot septembrim un UEFA Nāciju līgai, mēs būtu gatavi,” uzsvēra Pātelainens.

Latvijas izlase 2.jūnijā stadionā “Daugava” aizvadīs Baltijas kausa maču pret Igauniju, bet 5.jūnijā Viļņā gaidāma tikšanās ar mājinieci Lietuvu. Savukārt 9.jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes cīņu savā laukumā pret Azerbaidžānu.

Ar Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par