Patrijuks ieņem 65.vietu Pasaules kausa posma biatlonā sprinta sacensībās

13/01/2022 17:21
Nokopēts
Aleksandrs Patrijuks

Pasaules kauss biatlonā

Latvijas biatlonists Aleksandrs Patrijuks ceturtdien Rūpoldingā Pasaules kausa sestā posma desmit kilometru sprinta sacensībās ieņēma 65.vietu, Edgars Mise ierindojās 98.vietā, bet Lietuvas sportists Vītauts Stroļa finišēja ceturtais.

Pirmo vietu izcīnīja Francijas biatlonists Kentēns Fijons-Majē, kurš nevienu reizi nekļūdījās šaušanā, un finišēja 23 minūtēs un 23,7 sekundēs. Otrais bija vācietis Benedikts Dolls, kurš, arī šaujot nekļūdīgi, uzvarētājam piekāpās 7,2 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Baltkrievijas sportists Antons Smoļskis, zaudējot 32,1 sekundi un pieļaujot vienu kļūdu otrajā šaušanā. Lietuvietis Stroļa, kurš šāva nekļūdīgi, tikai par 1,6 sekundēm atpalika no goda pjedestāla, sasniegdams labāko rezultātu savā biatlonista karjerā Pasaules kausa posmos. Viņš par 8,3 sekundēm apsteidza somu Tero Sepeli, kurš arī šāva nekļūdīgi un atkārtoja savu labāko rezultātu Pasaules kausa posmos, un par 9,7 sekundēm – vācieti Eriku Leseru, kurš vienreiz kļūdījās stāvus šaušanā.

Patrijuks divas reizes kļūdījās pirmajā šaušanā, kā rezultātā no Fijona-Majē atpalika minūti un 59,4 sekundes. Savukārt Mise pieļāva tikai vienu kļūdu otrajā šaušanā, taču uzvarētājam piekāpās divas minūtes un 56,6 sekundes. Rūdis Balodis, kurš vakar startēja IBU Kausa sacensībās Slovākijā, arī bija pieteikts startam Pasaules kausā, taču nestartēja.

Sezonas vērtējumā sprintā pēc sešām no deviņām sacensībām līderis ar 229 punktiem ir zviedrs Sebastians Sāmuelsons. Francūži Fijons-Majē un Emiljens Žakelēns sakrājuši attiecīgi 228 un 225 punktus. Latviešu biatlonisti punktus sprintā nav guvuši. Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis pēc 12 sacensībām ar 521 punktu ir Fijons-Majē. Žakelēnam ir par 72 punktiem mazāk, bet Sāmuelsons sakrājis 448 punktus. Latviešu biatlonisti punktus nav guvuši.

Jau ziņots, ka trešdien neviena no Latvijas biatlonistēm nekvalificējās iedzīšanas sacensībām, Baibai Bendikai ieņemot 50.vietu, bet Sanitai un Sandrai Buliņām attiecīgi 69. un 104.pozīciju. Piektdien un sestdien būs stafetes, bet svētdien norisināsies iedzīšana.

Nākamais posms norisināsies Itālijā – Antholcā-Anterselvā. Februārī olimpiskās spēles uzņems Pekina, bet mēneša beigās sāksies posms Kontiolahti, pēc tam pirmoreiz Pasaules kausa posmam notiekot Otepē trasē Igaunijā. Sezona tradicionāli noslēgsies Oslo.

Kalnu slēpošana

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks ceturtdien Itālijā izcīnīja divas uzvaras slalomā Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās kalnu slēpošanā. Vispirms Zvejnieks divu braucienu summā bija ātrākais, par 0,29 sekundēm uzvarot Krievijas sportistu Simonu Jefimovu un par 1,39 sekundēm – japāni Rionu Takeuči. Uzreiz aiz labāko trijnieka palika Zaks Gedra, kurš no Zvejnieka atpalika 1,53 sekundes, bet Kristofers Gulbis ieņēma 13.vietu, zaudējot 4,17 sekundes.

Savukārt otrajās sacensībās, kas notika uzreiz pēc pirmajām, Zvejnieks atkal izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās Jefimovs, kurš latvietim zaudēja 0,27 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Vācijas slēpotājs Dominiks Zērhohs, piekāpjoties 0,76 sekundes. Otrajās sacensībās Gulbis ierindojās desmitajā vietā, atpaliekot 4,44 sekundes. Gedra nefinišēja pirmajā braucienā.

Zvejnieks šajās sacensībās izcīnīja 29,17 un 27,68 FIS punktus, Gulbis tika pie 65,77 un 62,44 punktiem, bet Gedra par ceturto vietu pirmajās sacensībās nopelnīja 40,43 punktus.

Šajā pašā trasē tika aizvadītas arī divas sieviešu sacensības slalomā. Pirmajās no tām Latvijas sportiste Liene Bondare ieņēma 11.vietu starp 12 sportistēm, kuras abos braucienus sasniedza finišu, un uzvarētājai itālietei Selīnai Hallerei zaudēja 6,4 sekundes.

Otrajās sacensībās abos braucienos finišēja tikai deviņas no 24 sportistēm. Bondare ierindojās septītajā vietā un 4,65 sekundes piekāpās Hallerei, kura bija ātrākā arī otrajās sacensībās. Bondare šajās sacensībās tika pie 77,44 un 61,24 FIS punktiem. Savukārt Tarvisio, Itālijā norisinājās Eiropas kausa sacensības nobraucienā, kurās Elvis Opmanis ieņēma 65.vietu, no uzvarētāja šveicieša Larsa Rosti atpaliekot 7,25 sekundes.

Latvijas kalnu slēpotāji šosezon cīnās par iespēju pārstāvēt Latviju 2022.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām