Pēc atgriešanās no Tokijas 28 dienu karantīnā ievietoti vairāki desmiti Austrālijas sportistu

11/08/2021 15:56
Austrālijas olimpiskā delegācija

Vairākiem desmitiem Austrālijas sportistu pēc atgriešanās no Tokijas olimpiskajām spēlēm trešdien jādodas 28 dienu ilgā karantīnā, lai gan daudzi tādu rīcību sauc par cietsirdīgu, pieaugot bažām par sportistu garīgo labsajūtu.

Saskaņā ar nacionālajiem noteikumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, visiem ieceļotājiem, tostarp gandrīz 500 sportistiem, kuri pārstāvēja Austrāliju Tokijas olimpiskajās spēlēs, pēc ierašanās valstī 14 dienas jāpavada izolācijā viesnīcā. Tomēr daļai sportistu karantīnas laiks būs 28 dienas, jo Dienvidaustrālijas štata valdība nolēmusi, ka atlētiem, kuri nevarēja Adelaidā ierasties ar tiešo reisu no Tokijas, vēl divas nedēļās jāpavada pašizolācijā mājās pēc tam, kad viņi pēc karantīnas viesnīcā ieradīsies štatā.

Kopumā Dienvidaustrālijas štatā atgriezīsies 56 sportisti, tostarp 16 jau atrodas karantīnā Sidnejā, kur pašlaik ir noteikta komandantstunda, lai ierobežotu īpaši lipīgākā vīrusa delta varianta izplatību.

Austrālijas Olimpiskās komitejas prezidents Mets Kerols paziņoja, ka tik ilga karantīna ir pretrunā Austrālijas Sporta institūta mediķu rekomendācijām par sportistu mentālo veselību. “Kamēr citas valstis svin savu sportistu atgriešanos, mēs pret savējiem izturamies viscietsirdīgākajā un vienaldzīgākajā veidā,” viņš sacīja.

“Viņus soda par to, ka ar lepnumu izcili pārstāvēja savu valsti olimpiskajās spēlēs,” Kerols teica, piebilstot, ka sportisti ir “ļoti zema riska” grupā, tomēr Dienvidaustrālijas štata institūcijas esot noraidījušas olimpiešu pieteikumu pieļaut viņiem izņēmumu attiecībā uz papildu divu nedēļu pašizolāciju

Visi Austrālijas olimpiskās komandas sportisti ir vakcinēti pret Covid-19, turklāt Tokijā gandrīz katru dienu notika infekcijas testēšana. Austrālijas sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 17 zelta medaļas, septiņas sudraba un 22 bronzas godalgas. Ar robežu slēgšanu, komandantstundām, obligātu karantīnu iebraukušajiem un agresīvu testēšanas un kontaktpersonu noteikšanas politiku Austrālija ir spējusi ierobežot infekcijas izplatību, tomēr delta variants izplatās arī šādu ierobežojumu apstākļos.

Austrālijā, kur dzīvo 25 miljoni cilvēku, pandēmijas laikā reģistrēti 37 000 saslimšanas gadījumu un 940 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
24/05/2022 14:35

Latvija varonīgi cīnās, taču ielaiž vārtus mazākumā un noslēdz dalību PČ

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātu Tamperē otrdien beidza ar zaudējumu Zviedrijas valstsvienībai, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Spēles pirmajā trešdaļā ripu uzbrukuma zonā vairāk…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…