Penja sensacionāli uzvar Nuņesu un sagādā brazīlietei pirmo zaudējumu septiņu gadu laikā

12/12/2021 11:04
Nokopēts
Džulianna Penja

Šorīt pēc Latvijas laikā “Ultimate Fighting Championship” (UFC) 269. turnīra ietvaros 32 gadus vecā brazīliešu cīkstone Amanda Nuņesa (21-5) nespēja aizstāvēt savu čempiona titulu svara kategorijā līdz 61,2kg, otrajā raundā pēc žņaugšanas paņēmiena sensacionāli piekāpjoties amerikānietei Džulianai Penjai. Nuņesa, kas sporta apskatnieku vidū tiek uzkatīta par labāko sieviešu UFC cīkstoni pasaulē, bija izteikta šīs cīņas favorīte. Brazīliete pirms cīņas ar Penju pēdējo zaudējumu cieta pirms septiņiem gadiem.

Cīņu oktagonā pārliecinošāk uzsāka Nuņesa, kas labāk darbojās parterā, taču otrajā raundā amerikāniete kardināli mainīja cīņas gaitu. Abas sportistes izdarīja vairākus sitienus viena pa otru, taču precīzāka bija Penja, kas caursita brazīlietes aizsardzību un raidīja vairākus spēcīgus sitienus pa žokli. Penja turpināja asi un agresīvi, īstajā brīdī nogāžot Nuņesu uz grīdas. Amerikāniete uzsāka žņaugšanas paņēmienu, kuru pretiniece vairs nespēja apturēt un deva signālu par padošanos.

Pirms cīņas ar Penju brazīliete šogad bija aizvadījusi tikai vienu cīņu – “UFC 259” pasākuma ietvaros Nuņesa pirmajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu pārspēja austrālieti Meganu Andersoni, aizstāvot sev piederošo pusvieglā svara titulu kategorijā līdz 65,8 kilogramiem. Savukārt iepriekš 2020.gadā aizvadīja tās pašas svara kategorijas titula aizstāvības cīņu pret kanādieti Felišu Spenseru. Brazīliete pārliecinoši dominēja visus raundus un saņēma vienbalsīgu tiesnešu atbalstu.

Nuņesa ir vienīgā cīkstone UFC vēsturē, kurai ir izdevies vienlaicīgi turēt divu svara kategoriju čempiona jostas, vienu no kurām viņa šodien zaudēja. Brazīlietei savas karjeras laikā ir 20 uzvaras, un pieci zaudējumi.

Pēc cīņas Penja atzina, ka ir gatava aizvadīt ar Nuņesu revanša cīņu. Sportiste atklāja, ka būs gatava atkal cīnīties, tiklīdz atveseļosies viņas savainotā acs un viņa pavadīs laiku kopā ar savu meitu. “Es neesmu pārsteigta [par uzvaru]. Mēs to varam izdarīt vēlreiz, esmu brīva nākamajā mēnesī, pēc diviem mēnešiem — kad vien viņi to vēlēsies, esmu gatava,” sacīja Penja. “Ja viņa vēlas revanšēties, mēs varam aizvadīt atkārtotu cīņu.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
3.11
4.15
2.18
2.45
4.38
2.61
1.37
5
8
3.2
3.5
2.2
3.8
4
1.83
5.75
4.4
1.53
2.05
3.6
3.4
1.53
-
2.55
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām