Pieci seriāli par sportu, kurus ir vērts noskatīties

10/03/2024 16:49
Nokopēts
Drive to Survive

Kopš “Netflix” uzsāka savu ekspansiju izklaižu tirgū, mainījies arī seriālu piedāvājums. Lai kāda tēma jums būtu interesanta, par to, visticamāk, jau ir uzņemts seriāls. Paveicies arī dažādu sporta veidu faniem, kuri pēdējā laikā tiek lutināti ar kvalitatīviem sporta dokumentāliem seriāliem, turklāt tie ļauj ieskatīties tādos profesionālā sporta nostūros, par kādiem agrāk cilvēki varēja tikai sapņot.

Pirms pāris nedēļām kļuva zināms, ka dokumentālais seriāls tiek filmēts par Kristapa Porziņģa pārstāvēto Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu Bostonas “Celtics”. Nav šaubu, ka Latvijā tas kļūs par hitu jau pirmajās stundās, bet, kamēr tas nav noticis, ir vērts noskatīties arī citus interesantus un aizraujošus seriālus par pieciem dažādiem sporta veidiem.

“Drive to Survive”

Ja vajadzētu minēt kādu seriālu kā veiksmīgu mārketinga riku, tad “Drive to Survive” būtu pirmajās rindās. Seriāls par Pirmo formulu ir fenomens, jo, no vienas puses, tas krietni palielinājis cilvēku interesi par F-1, uzlabojoties arī tiešraižu reitingiem, bet no otrās puses ir daudz cilvēku, kuri neskatās F-1 sacensības aizņemtības dēļ vai vienkārši nav šī sporta veida piekritēji, bet skatās pašu seriālu.

Februāra beigās tika prezentēta sestā sezona, taču noteikti ir vērts noskatīties arī iepriekšējās piecas. Jo “Drive to Survive” ir stāsts ne tikai par ātruma sacīkstēm, bet arī par attiecībām starp komandas biedriem un komandām, par intrigām, par cilvēku nevēlēšanos samierināties ar savu pieticīgu lomu vai atzīt skarbo realitāti. Bonusā ir iespēja ielūkoties arī pilotu un komandu vadītāju greznā ikdienā, kā arī nu jau no “Haas” atlaista Gintera Štainera komentāri, kurš bez problēmām varētu izveidot karjeru arī “stand up” jomā.

“Sunderland ‘Til I Die”

Ja pilsētvides speciālistiem ir tāds jēdziens kā “pilsētu veidojošs uzņēmums”, tad “Sunderland” ir pilsētu veidojošs futbola klubs. Kad 2016./2017. gada sezonā “Sunderland” atstāja Anglijas premjerlīgu un izkrita uz “Championship”, seriāla veidotāji nolēma dokumentēt kluba atgriešanos elitē, jo nevienam par to nebija šaubu. Tomēr realitāte izrādījās krietni skarbāka un klubs turpināja savu krišanu, nespējot noturēties arī Anglijas pēc spēka otrajā līgā.

“Sunderland ‘Til I Die” ir veltījums angļu mīlestībai pret futbolu. Pat par spīti spēlēšanai trešajā līgā, viņi turpina atbalstīt komandu, un saviem mīluļiem gatavi piedot visu, izņemot pašatdeves trūkumu. Seriāla laikā klubs piedzīvojis vairākas īpašnieku maiņas un arī citas ne pārāk patīkamas lietas. Šajā izcilā darbā tiek parādīta arī kluba ietekme uz parasto cilvēku dzīvēm. Kā saka viens no faniem – ja “Sunderland” uzvar, tad nākamā diena ir produktīva, ja zaudē, tad pilsēta iegrimst depresijā.

“The Last Dance”

Ja runājam par basketbolu, tad šis ir viens no izcilākajiem seriāliem, kurā veidotāji atspoguļo Maikla Džordana karjeru, viņa gaitas koledžā, dominanci ar Čikāgas “Bulls”, pēkšņu lēmumu mainīt sfēru un kļūt par beisbolistu, kā arī atgriešanos basketbolā un karjeras beigām Vašingtonas “Wizards” sastāvā. Un tas viss ar paša seriāla varoņa un citu tā laika personībām.

Skaidrs, ka stāsts pamatā tiek veidots no Džordana perspektīvas un viņa bijušajiem komandas biedriem var būt atšķirīgs viedoklis. Tik atšķirīgs, ka četrus (!) gadus pēc premjeras daži no bijušajiem “Bulls” spēlētājiem, tajā skaitā Skotijs Pipens, nolēmuši doties braucienā “No bullshit tour” pa ASV pilsētām, lai izstāstītu savu versiju. Tomēr tas nekādā gadījumā nemazina “The Last Dance” vērtību, jo šis seriāls ir lieliska iespēja ielūkoties tajā, ar ko karjeras laikā jāsaskaras Džordana līmeņa zvaigznēm – ārpus skaistām spēļu epizodēm ir daudz kas neglīts.

“Break Point”

Šis ir pirmais seriāls, kura sakarā bija neliela cerība par Latvijas pārstāves ieraudzīšanu, tomēr Aļona Ostapenko “Break Point” nefigurē. Seriāls no tā nav zaudējis vērtību, jo piedāvā iespēju ielūkoties tenisistu ikdienā. Atšķirībā no futbola vai basketbola, kur tev ir komandas biedri, tenisā, lai arī apkārt ir vesela komanda ar apkalpojošo personālu, sportists galu galā paliek viens, ne tikai laukumā cīnoties pret pretinieku, bet arī savā viesnīcas numuriņā, cīnoties ar depresiju.

Divu sezonu laikā seriālam cauri “izgājuši” vairāk nekā desmit dažāda līmeņa ATP un WTA profesionāļi, kuri atklāti stāsta par tenisista dzīves ēnas pusi. Šo noteikti ir vērts noskatīties arī jauno tenisistu vecākiem, lai saprastu, kas var sagaidīt viņu bērnus profesionālajā līmenī. Jo, kā jau vienmēr notiek, cilvēki no malas redz tikai nopelnītos miljonus, bet neaizdomājas, kāds darbs aiz tā slēpjas un cik naktis ir pavadītas ārpus mājām.

“Tour de France: Unchained”

Vēl viens seriāls, kurā bija potenciāls ieraudzīt latvieti – Tomu Skujiņu. Tiesa, viņa tobrīd pārstāvētā komanda “Segafredo” atteicās no dalības seriālā, līdz ar ko Latvijas riteņbraucējs tajā nav redzams. Un atkal, ja kādam liekas, ka starp dalību “Tour de France” un braucienu ar riteni līdz tuvākajam veikalam ir liekama vienādojuma zīme, tad šis seriāls parāda, ka tā nebūt nav.

Smaga gatavošanās, sava rezultāta upurēšana, lai palīdzētu komandas līderiem sasniegt vēlamo rezultātu, kritieni un citas nepatīkamas situācijas, kuru iemeslus riteņbraucējs ne vienmēr var kontrolēt. Riteņbraukšanas elites ikdiena, gan patīkama, gan ne pārāk. Šeit tāds pats stāsts kā ar “Drive To Survive”, pat ja neskatāties riteņbraukšanas sacensības, sekot notikumiem “Tour de France: Unchained” tāpat ir interesanti.

Un šim seriālam ir viens negaidīts efekts – lai kādi būtu apstākļi ārā, pēc tā noskatīšanas gribās apsēsties uz sava velosipēda un doties pastaigā, veicot vismaz 10-15 kilometrus.

Skujiņš: Mēs pavadām piecas stundas uz riteņa, bet ir vēl 19 stundas dienā, kuras cilvēki neredz

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām