Titulētais kalnu slēpotājs Hiršers plāno atgriezties un pārstāvēt Nīderlandi

24/04/2024 15:43
Nokopēts

Titulētais Austrijas kalnu slēpotājs Marsels Hiršers plāno atgriezties sacensību apritē un pārstāvēt savu mātes dzimteni Nīderlandi.

Austrijas ziemas sporta veidu savienība trešdien paziņoja, ka devusi atļauju 35 gadus vecajam Hiršeram mainīt pavalstniecību. Hiršers dzimis austrieša Ferdinanda un nīderlandietes Silvijas ģimenē. Karjeras laikā viņa tēvs bija arī sportista treneris.

Kā atklāja “Red Bull” slēpošanas komandas treneris Patriks Rimls, Hiršers augustā plāno piedalīties Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) līmeņa mačos Jaunzēlandē ar mērķi iekrāt punktus kvalifikācijai Pasaules kausam.

2019.gadā Hiršers paziņoja par karjeras beigām pusgadu pēc tam, kad viņam izdevās izcīnīt savu astoto Lielo kristāla globusu pēc kārtas. Savas karjeras laikā Hiršers Pasaules kausa sacensībās izcīnījis 67 uzvaras, būdams visu laiku otrais panākumiem bagātākais kalnu slēpotājs vīriešu konkurencē. Savulaik 86 panākumus izcīnīja leģendārais zviedrs Ingemars Stēnmarks.

Hiršera kontā ir arī septiņi zelti un četri sudrabi pasaules čempionātos, turklāt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš triumfēja kombinācijā un milzu slalomā, tiekot pie saviem pirmajiem zeltiem arī Olimpiādē.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām