Piespēļu “mašīna” Daugaviņš palīdz nokārtot komandas uzvaru Slovākijā

28/01/2024 21:58
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš šovakar aizvadīja kārtējo rezultatīvo spēli Slovākijas ekstralīgā, palīdzot viņa, Kristofera Binduļa un Patrika Zabusova pārstāvētajai Mihalovces “Dukla” ar 2:1 uzvarēt Bratislavas “Slovan”.

Daugaviņš abos “Dukla” vārtos izcēlās ar rezultatīvām piespēlēm. Mačā kopumā viņš laukumā pavadītajās 22 minūtēs un 31 sekundē atzīmējās ar diviem metieniem un pozitīvu lietderības koeficientu +2. Bindulim nedaudz vairāk kā 19 minūtēs divi metieni un pozitīvs +/- rādītājs +1, bet Zabusovs palika ārpus pieteikuma.

Daugaviņš šosezon 37 spēlēs nopelnījis 39 (9+30) punktus – viņš ir līgas devītais rezultatīvākais spēlētājs un ceturtais labākais piespēlētājs.

Citā spēlē pie divām rezultatīvām piespēlēm arī tika aizsargs Roberts Mamčics, palīdzot “Nove Zamky” ar 4:3 pārspēt “Spisska Nova Ves”. Izlases aizsargs piedalījās komandas otrajos un ceturtajos vārtos un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderību +3.

Tikmēr “Liptovsky Mikulas” atspēlēja trīs vārtu deficītu, pat izvirzījās vadībā, bet tomēr pēcspēles metienu sērijā ar 4:5 zaudēja “Zvolen”. Haralds Egle ar rezultatīvu piespēli “Liptovsky Mikulas” pirmajos vārtos ievadīja atspēlēšanos.

Slovākijas ekstralīgas turnīra tabulā “Dukla” ar 64 punktiem 39 spēlēs ir ceturtajā vietā, kamēr “Liptovsky Mikulas” un “Nove Zamky” tikušas pie attiecīgi 51 un 49 punktiem, kas tām ļauj atrasties 10. un 11. pozīcijā 12 komandu konkurencē.

Čehija

Aizsargs Jānis Jaks guva vārtus un Kristaps Zīle atdeva vienu rezultatīvu piespēli, latviešiem sekmējot Litvīnovas “Verva” komandas uzvaru Čehijas ekstralīgas spēlē pār Plzeņas “Škoda” (5:3).

Jaks vārtus guva trešā perioda ceturtajā minūtē, kad ar metienu no distances panāca 3:2. Zīle rezultatīvi piespēlēja pamatlaika beigās, kad viesi raidīja ripu tukšos vārtos.

Šajā cīņā Jaks 18 minūtēs un četrās sekundēs vienreiz meta pa vārtiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta, bet Zīle, spēlējot 22 minūtes un vienu sekundi, četrreiz meta pa vārtiem, bloķēja četrus metienus un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Jaks šosezon 34 mačos atzīmējies ar četriem gūtiem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm, bet Zīlem 40 cīņās ir divi precīzi metieni un sešas piespēles.

Citā spēlē aizsarga Patrika Ozola pārstāvētā “Olomouc” mājās ar 3:2  pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Česke Budejovices “Motor”. Pēcspēles metienos uzvarēja arī aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Hradeckrālovas “Mountfield”, kas viesos ar 4:3 pārspēja Libereces “Bili Tygri”.

Kladno “Rytiri” ar uzbrucēju Eduardu Tralmaku laukumā un vārtsargu Mareku Mitenu rezervē viesos ar 1:3  zaudēja Pardubices “Dynamo”, bet brāļu Roberta un Riharda Bukartu pārstāvētā Vītkovices “Ridera” mājās ar 0:1 papildlaikā zaudēja “Mlada Boleslav”.