Pirmdien bijušais UEFA prezidents Platinī būs izcietis diskvalifikāciju

Mišels Platinī, sportazinas.com
Mišels Platinī | Foto: UEFA

Bijušais Eiropas futbola federāciju savienības () prezidents nākamajā nedēļā varēs atgriezties futbola sabiedrība, jo viņš būs izcietis diskvalifikāciju, kas tika piešķirta par fiktīvu maksājumu starp viņu un Zepu Blateru.

2015.gadā pirms Ziemassvētkiem Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Ētikas komiteja nu jau bijušajam prezidentam Blateram un Platinī piesprieda astoņu gadu diskvalifikācijas, ko amatpersonas saņēma, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitīja Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam. Abas amatpersonas pēc tam vērsās FIFA Apelāciju komitejā, kas soda sankcijas abiem samazināja par diviem gadiem.

Platinī arī pēc soda samazināšanas neapstājās un turpināja cīņu par to, lai diskvalifikācija tiktu pilnībā atcelta, tomēr tas beidzās nesekmīgi. Tomēr no sākotnējiem astoņiem gadiem, Platīni beigās nācās izciest vien četru gadu sodu.

Bijušā UEFA prezidenta sods noslēdzas šīs nedēļas beigās, kas nozīmē, ka jau pirmdien viņš atkal drīkstēs ieņemt amatus futbola organizācijās. Amatpersona vēlmi atgriezties futbolā paziņoja jau mēnesi iepriekš, runājot ar Šveices televīzijas kanālu RTS.

“Es būšu atpakaļ, bet vēl nezinu, kur un kā. Nevaru pamest futbolu soda dēļ, kuru saņēmu dažu muļķu dēļ,” asu kritiku FIFA virzienā veltīja Platīni, kurš vēlāk Francijas medijiem atklāja, ka jau saņēmis dažus darba piedāvājumus.

“Mani jau vairākkārt ir aicinājuši kļūt par ekspertu, kas palīdzētu rīkot Eiropas čempionātus un Pasaules kausus.”

Sarunā ar Francijas medijiem Platīni mierīgā manierē stāstīja par plāniem futbola administrācijā, bet viņa vārds arī tiek minēts 2021.gada Francijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanu sakarā.

“Mana sieva man teica, lai neatgriežos Eiropas Futbola federāciju asociācijā (UEFA), jo tur jau reiz ieguvu sliktu pieredzi. Mans sods beidzas oktobrī, bet FIFA prezidenta vēlēšanas notika jau maijā. Nākamās būs pēc četriem gadiem. Tas Cīrihē tika lieliski nostrādāts,” teica Platīni.

Kāds UEFA organizācijai tuvs avots ziņoja, ka tagadējais organizācijas prezidents Aleksandrs Čeferins varētu atbalstīt Platīni kandidatūru 2023.gada FIFA prezidenta vēlēšanās, jo viņš nevarot ciest pašreizējo vadītāju Džanni Infantino.

Pirms vairākiem gadiem saņemtais sods nebija vienīgais skandāls, kurā iekūlās Platīni, jo šī gada jūnijā viņš tika aizturēts saistībā ar 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra balsojuma rezultātu ietekmēšanu.

Katara tiek vainota balsu pirkšanā, lai iegūtu prestižo turnīru.

Šajā lietā aizvien vēl noris izmeklēšana.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par