Portāls: Brieža un Okolija cīņa atkarīga no pretinieku komandas piedāvājuma

25/03/2021 19:10

Latvijas boksera Maira Brieža un Lielbritānijas sportista Lorensa Okolija cīņa lielā mērā atkarīga no pretinieka nometnes piedāvājuma izdevīguma, ceturtdien vēsta interneta vietne “tvnet.lv”.

Jau ziņots, ka Briedis septembra beigās Minhenē Pasaules boksa supersērijas (WBSS) finālcīņā uzvarēja kubieti Junielu Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, kā arī Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu un žurnāla “The Ring” jostu pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem). Pēc cīņas Briedis minēja, ka apsver iespēju pāriet supersmagajā svarā, kur cīnās pasaules vadošie bokseri. Šīs iestrādnes interneta vietnei “tvnet.lv” apstiprināja arī Brieža menedžeris Raimonds Zeps.

“Kopš pēdējās cīņas esam strādājuši pie pārejas uz supersmagsvariem. Teorētiski bija jau noteikts arī pirmās cīņas datums, bet Covid-19 pandēmija tajā ieviesa korekcijas,” sarunā ar “tvnet.lv” saka Zeps. “Cīņa ar Okoliju mums liktu mainīt plānus un iestrādes, kas ir sagatavoti ilgākam termiņam, tomēr teorētiski, ja piedāvājums no viņa komandas būtu pietiekami interesants, tas varētu būt Mairim motivējoši vēl uz vienu cīņu aizkavēties “krūzeros”,” situāciju skaidro menedžeris, piebilstot, ka pirmā saruna ar Okolija puses pārstāvjiem jau ir bijusi.

Okoliju pārstāv ietekmīga boksa promotēšanas kompānija “Matchroom Boxing”, kuras vadītājs ir Edijs Hērns. Šīs cīņas gadījumā likme var būt pat trīs pasaules čempiona jostas, jo Okolijs sestdien Vemblija arēnā cīņā par vakanto Pasaules Boksa organizācijas (WBO) jostu sestajā raundā nokautēja latviešiem labi pazīstamo poli Kšištofu Glovacki un izteicās, ka viņam nebūtu nekas pretī cīnīties arī ar Briedi.

Okolijam tā pēdējo četru mēnešu laikā bija jau otrā cīņa. 28 gadus vecais brits līdzšinējā profesionāļa karjerā ir izcīnījis tikai uzvaras, no 16 cīņām 13 pabeidzot ar nokautu.

Brieža menedžeris sarunā ar “tvnet.lv” atklāj, ka šobrīd tiek strādāts pie tai, ka Briedis nākamo cīņu varētu aizvadīt vasarā – jūnijā vai jūlijā. 36 gadus vecais Briedis karjeras 28 cīņās ir piedzīvojis tikai vienu zaudējumu – 2018.gada janvārī WBSS pusfinālā Rīgā piekāpjoties ukrainim Oleksandram Usikam. Pārējās 27 cīņās izcīnītas uzvaras, 19 no tām beidzot priekšlaicīgi.

Briedis pēc pērn WBSS izcīnītās uzvaras pauda, ka varētu pāriet cīnīties supersmagā svara kategorijā, taču novembrī minēja, ka daudz ko izšķirs Okolija – Glovacka dueļa iznākums, liekot noprast, ka angļa uzvara ļautu pārdomāt un aizvadīt cīņu pirmā smagā svara kategorijā. Prestižākā Pasaules Boksa padomes (WBC) josta šobrīd pieder Kongo bokserim Ilungam Makabu, bet Pasaules Boksa asociācijā (WBA) čempions šobrīd ir Francijas pārstāvis Arsens Gulamirjans.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mareks Mejeris
01/08/2021 21:01

Latvijas vīriešu izlase rezultatīvā mačā Valmierā apspēlē Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju. Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18). Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva…