Porziņģim pietrūkst divu bumbu līdz ”double-double”, Dalasa piedzīvo sāpīgu zaudējumu (VIDEO)

09/12/2019 04:58

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt guva 13 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas, tomēr nespēja glābt sevis pārstāvēto Dalasas ”Mavericks” no sāpīga zaudējuma savā laukumā ar 106:110 pret Sakramento ”Kings” un palīdzēt komandai izcīnīt sesto panākumu pēc kārtas.

Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 37 minūtes un 12 sekundes, gūstot 13 punktus (1p. 0/0, 2p. 5/8, 3p. 1/4) un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas. Tāpat viņš izdarīja arī vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu pretinieku metienu, pieļāva vienu kļūdu un ieguva otro labāko +/- rādītāju komandā (+11).

Latvietis šonakt nospēlēja vien par 14 sekundēm mazāk nekā savā līdz šim ilgākajā mačā ”Mavericks” sastāvā un aizvadīja savu otro līdz šim ilgāko maču Dalasas rindās. Līdz šim visilgāko laiku laukumā ”Mavericks” sastāvā Porziņģis aizvadīja 1. novembrī pret Losandželosas ”Lakers”, kad nospēlēja 37 minūtes un 26 sekundes.

”Kings” jau pašā mača sākumā ieguva pārsvaru un neļāva pretiniekiem turpinājumā nevienā brīdī pārņemt vadību. Pirmās ceturtdaļas vidū viesi panāca desmit punktu pārsvaru (19:9) un pirmo ceturksni pabeidza ar deviņu punktu vadību – 36:27. Turklāt, otrās ceturtdaļas sākumā palielinot savu handikapu un tās beigās vēl nedaudz pieaudzējot pārsvaru, Sakramento devās lielajā pārtraukumā ar 20 punktu vadību – 66:46.

Otrā puslaika ievadā ”Kings” panāca jau 24 punktu pārsvaru (73:49), taču Dalasa guva astoņus punktus pēc kārtas un līdz trešā ceturkšņa noslēgumam sadeldēja rezultāta starpību līdz 14 punktiem (78:92). Lai gan pēdējās ceturtdaļas sākumā viesi sasniedza 18 punktu pārsvaru (99:71), turpinājumā, spēlējot lieliski aizsardzībā un rezultatīvi uzbrukumā, ”Mavericks” veica 16:2 izrāvienu un samazināja starpību līdz diviem punktiem – 106:108. Tiesa mājinieki nespēja izglābties no zaudējuma un cieta sāpīgu neveiksmi ar 106:110.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 30 punktiem bija serbs Nemaņa Bjelica. Tikmēr Dalasas sastāvā rezultatīvākais bija Tims Hārdevejs, kurš realizēja deviņus no 12 tālmetieniem. Savukārt Luka Dončičs izcēlās ar 27 punktiem, astoņām rezultatīvām piespēlēm, septiņām atlēkušajām bumbām un sešām kļūdām.

”Mavericks” piedzīvoja pirmo zaudējumu pēdējās sešās spēlēs un tikai otro neveiksmi pēdējos 12 mačos. Tikmēr Sakramento pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Dalasa ar bilanci 16-7 šobrīd ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, bet ”Kings” tajā pašā konferencē ar bilanci 9-13 ierindojas vien desmitajā pozīcijā.

”Mavericks” būs iespēja tagad nedaudz atvilt elpu, jo nākamo maču Dalasai jāaizvada tikai pēc četrām dienām (13. decembrī), kad ”NBA Global Games” ietvaros pulksten 4:00 pēc Latvijas laika būs jātiekas ar Detroitas ”Pistons”.