Porziņģis aizvada rezultatīvāko spēli sezonā un gandrīz savāc ”double-double”; Kurucs atkal nespēlē (VIDEO)

19/01/2021 05:14
Kristaps Porziņģis

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, aizvadot otro spēli divās dienās, šonakt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret Toronto ”Raptors” guva 23 punktus un gandrīz savāca savu otro sezonas ”double-double”, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” viesos cieta sagrāvi ar 93:116 un piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēc kārtas.

Porziņģis šonakt aizvadīja otro spēli divās dienās, taču, neskatoties uz to, laukumā pavadīja 31 minūti un 53 sekundes, kuru laikā guva 23 (1p. 5/7, 2p. 6/9, 3p. 2/5) punktus. Latvietis aizvadīja savu šīs sezonas līdz šim rezultatīvāko maču un, izcīnot deviņas atlēkušās bumbas, palika soļa attālumā no sezonas otrā ”double-double”. Tāpat Porziņģis izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja divus metienus, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes. Liepājnieks maču noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-9).

Porziņģis mača sākumā guva pirmos piecus ”Mavericks” punktus un palīdzēja viesiem spēles pirmajās minūtēs praktiski visu laiku atrasties nelielā vadībā, taču pirmās ceturtdaļas izskaņā, veicot 7:1 izrāvienu, Toronto panāca sešu punktu pārsvaru un pabeidza pirmo ceturksni ar četru punktu vadību – 22:18. Porziņģis pirmajā ceturtdaļā iemeta septiņus punktus. Latvietis arī otrajā ceturksnī guva pirmos punktus un palīdzēja viesiem uz brīdi atgūt vadību (26:24), bet mirkli vēlāk ”Raptors” veica 17:5 izrāvienu un panāca desmit punktu pārsvaru – 41:31. Tiesa pirmā puslaika izskaņā Dalasa atbildēja ar 13:2 izrāvienu un pārņēma vadību (44:43). Abas komandas devās lielajā pārtraukumā pie neizšķirta rezultāta – 47:47.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis trieca bumbu grozā no augšas un atguva ”Mavericks” vadību (49:47), taču trešās ceturtdaļas turpinājumā, veicot 16:2 izrāvienu, mājinieki panāca tobrīd lielāko pārsvaru mačā (75:61) un sagaidīja pēdējo ceturksni pārliecinošā vadībā – 81:72. Ceturtās ceturtdaļas ievadā Porziņģis realizēja pustālo metienu, neskatoties uz pretinieku noteikumu pārkāpumu pret viņu, un pēc tam precīzi izpildīja arī soda metienu, sasniedzot jaunu sezonas labāko rādītāju gūtajos punktos, bet mājinieki pēc tam veica 9:0 izrāvienu un panāca +16. Turklāt ”Raptors” neapstājās pie sasniegtā un mača pēdējās minūtēs vēlāk vairāk palielināja savu pārsvaru. Beigu beigās Toronto izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 116:93 un svinēja trešo panākumu pēc kārtas.

Uzvarētājiem šonakt rezultatīvākais bija Kails Laurijs, kurš guva 23 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Kriss Bušērs, pievienojot 21 punktu un savācot desmit bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”. Tikmēr Paskāls Siakams iemeta 19 punktus.

Savukārt Dalasas sastāvā ar 23 punktiem rezultatīvākais bija Porziņģis. Otrais rezultatīvākais spēlētājs viesu rindās šoreiz bija Trejs Bērks, kurš pievienoja 17 punktus. Luka Dončičs, izpildot tikai 11 metienus, guva 15 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Tims Hārdavejs netrāpīja nevienu no izdarītajiem 12 metieniem un palika bez gūtiem punktiem.

Nākamo maču ”Mavericks” aizvadīs pēc divām dienām (21. janvārī), kad pulksten 2:00 viesosies pie vienas no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Indiānas ”Pacers”.

Tikmēr citā spēlē Rodiona Kuruca pārstāvētā Hjūstonas ”Rockets”, latviešu basketbolistam esot pieteiktam mačam, taču laukumā nedodoties, izbraukumā ar 120:125 atzina Čikāgas ”Bulls” pārākumu un cieta ceturto neveiksmi pēdējos piecos mačos.

Uzvarētāju rindās šonakt rezultatīvākais bija Zeks Lavīns, kurš guva 33 punktus. Tikmēr soms Lauri Markanens pievienoja 18 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Savukārt ”Rockets” sastāvā rezultatīvākais bija Viktors Oladipo, kurš, aizvadot savu debijas maču Hjūstonas komandā, guva 32 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Kamēr Kristiāns Vūds iemeta 30 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem.

Arī ”Rockets” nākamo maču aizvadīs pēc divām dienām (21. janvārī), kad pulksten 4:30 savā laukumā uzņems vienu no Rietumu konferences līderēm Fīniksas ”Suns”.