Porziņģis aizvada vēl vienu ļoti iespaidīgu spēli, taču ”Mavericks” atkal piedzīvo sāpīgu zaudējumu (VIDEO)

03/08/2020 07:05

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis, dodoties laukumā otrajā mačā pēc sezonas atsākšanās, aizvadīja vēl vienu ļoti iespaidīgu spēli, gūstot 30 punktus un izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, taču nespēja glābt Dalasas ”Mavericks” no sāpīga zaudējuma Fīniksas ”Suns” (115:117). Neskatoties uz piedzīvoto neveiksmi, ”Mavericks” gan nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs.

Porziņģis šoreiz laukumā pavadīja 36 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā guva 30 punktus (1p. 8/11, 2p. 8/15, 3p. 2/5). Latvietis otro maču pēc kārtas iemeta vismaz 30 punktus – pirmajā spēlē pēc sezonas atsākšanās viņš guva 39 punktus. Porziņģis šonakt izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas (piecas no tām aizsardzībā), bloķēja četrus pretinieku metienus, kā arī pārtvēra vienu bumbu un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli. Tāpat viņš nopelnīja trīs piezīmes un pabeidza spēli ar trešo sliktāko +/- rādītāju komandā (-4).

”Mavericks” mača sākumā nonāca iedzinējas lomā ar 0:6, taču pēc tam, Porziņģim realizējot trīs no četriem izmestajiem metieniem un jau pirmajā ceturtdaļā gūstot 11 punktus, pabeidza pirmo ceturksni ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 35:23. Lai gan otrajā ceturtdaļā Fīniksa vienubrīd pietuvojās pretiniekiem līdz sešu punktu atstatumam, Dalasa pabeidza pirmo puslaiku visnotaļ komfortablā vadībā – 73:60. Porziņģis otrajā ceturksnī savam kontam pievienoja vēl septiņus punktus un pirmajā puslaikā bija guvis jau 18 punktus.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, veicot 22:9 izrāvienu, ”Suns” pirmoreiz kopš paša mača sākuma panāca neizšķirtu un mirkli vēlāk atguva vadību (84:82). Pēc šāda notikuma pavērsiena kādu laiku nevienai no komandām neizdevās panākt vairāk par trīs punktu pārsvaru, taču trešā ceturkšņa izskaņā, rezultātam esot 87:90, Fīniksa guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar +6. Tiesa ”Mavericks” pirms noslēdzošās ceturtdaļas sākuma guva divus punktus un nedaudz sadeldēja deficītu – 92:96. Porziņģis trešajā ceturksnī guva vēl deviņus punktus. Kaut gan pēdējās ceturtdaļas ievadā Dalasa panāca neizšķirtu (98:98), ”Suns” veica 11:2 izrāvienu un nonāca vadībā ar deviņu punktu pārsvaru – 109:100. Dalasa vairākas reizes samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem, taču vēlreiz atjaunot līdzsvaru un izglābties no neveiksmes nespēja (115:117).

Tādējādi ”Mavericks” piedzīvoja otro sāpīgo neveiksmi pēc sezonas atsākšanās. Savukārt Fīniksa svinēja pirmo panākumu pēc sezonas atsākšanās. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 30 gūtiem punktiem bija Devins Bukers. Tikmēr 20 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles pievienoja spānis Rikijs Rubio. Savukārt ar ”double-double”, iemetot 19 punktus un savācot 12 bumbas zem groziem, izcēlās pirmo sezonu aizvadošais Kamerons Džonsons. Kamēr ”Mavericks” rindās lielisku maču aizvadīja Luka Dončičs, kurš guva 40 punktus, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Neskatoties uz šonakt piedzīvoto neveiksmi, Dalasa ar 69 spēlēs izcīnītām 40 uzvarām un 29 piedzīvotiem zaudējumiem šobrīd ieņem septīto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā un šonakt pēc Sanantonio ”Spurs” uzvaras pār Memfisas ”Grizzlies” (108:106) nodrošināja vietu NBA izslēgšanas spēlēs un ieguva tiesības piedalīsies izslēgšanas turnīrā pirmo reizi kopš 2015./16. gada sezonas. Tikmēr ”Suns” ar bilanci 28-39 ierindojas tās pašas konferences 13. pozīcijā.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs jau otrdien (4. augustā), kad pulksten 21:30 pēc Latvijas laika tiksies ar divus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušo Sakramento ”Kings”.