Porziņģis: Pat nevar salīdzināt spēlēšanu NBA un izlasē, valstsvienība ir kaut kas pavisam cits

06/05/2023 11:04
Nokopēts
Kristaps Porziņģis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Vašingtonas “Wizards” spēlētājs Kristaps Porziņģis pazīstamā sporta žurnālista Ariela Hevlani podkāstā “The Ariel Hewlani Basketball Show” atskatījās uz aizvadīto sezonu, pieredzi savos iepriekšējos klubos, kā arī pastāstījis par emocijām, pārstāvot nacionālo izlasi.

“Ja paskatāmies uz analītiku, tad šī neapšaubāmi bija mana vislabākā sezonā karjerā, bet neesmu apmierināts ar komandas rezultātiem – izslēgšanas spēles allaž ir mērķis. Taču mans progress un spertie soļi attīstībā, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, man radīja pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa. Nevaru sagaidīt šo vasaru – turpināšu darboties un kļūt labāks. Esmu vecumā, kad gan mentāli, gan fiziski tuvojos saviem labākajiem gadiem, tāpēc uzskatu, ka arī tuvākajā laikā viss būs vēl labāk,” aizvadīto sezonu vērtēja liepājnieks.

“Basketbola ziņā šī man vienkārši bija pareizā vieta,” par iespējamo spiedienu iepriekšējos klubos teica Porziņģis. “”Lielās” NBA pilsētas mani neietekmē. Protams, kad tu esi “lielajā tirgū”, tad arī ārpus laukuma tev prasa darīt vairāk, bet man par to tiešām bija vienalga. Situācija basketbola laukumā bija svarīgāka un tādā ziņā Vašingtona man bija pareizā vieta. Iekļūt “play-off” būtu bijis lieliski, bet, ņemot vērā, cik daudz spēļu mēs nospēlējām labākajā sastāvā, to bija grūti sasniegt. Ja es šeit palikšu arī nākamsezon, tad, cerams, mēs to paveiksim.”

“Es domāju, ka Dalasa man patiešām būs perfektā vieta, taču mēs vienkārši nesasniedzām cerēto. Pie tā arī es esmu vainīgs, varēju spēlēt labāk. Dažkārt varējām redzēt mūsu potenciālu, kā, piemēram, pirms Orlando “burbuļa” un tā laikā. Tad es spēlēju ļoti augstā līmenī, mums ar Luku viss sanāca. “Burbulī” arī savainojos, bet kopumā problēma bija vairākās lietās – kaut kādos brīžos nespēlēju labi aizsardzībā, kaut kur nebiju labā ritmā,” uz laiku “Mavericks” sastāvā atskatījās Porziņģis, norādot, ka viņš, neskatoties uz komandas sliktajiem rezultātiem, nenožēlo pieredzēto. “Viņi pret mani izturējās lieliski un es patiešām vēlu viņiem visu to labāko. Pat ja viņi būtu pret mani izrīkojušies nepareizi, tāpat par Dalasu varētu teikt pozitīvas lietas.”

“Negatīvā aura no “Knicks” laikiem lēnām ir aizgājusi, bet, protams, es vēlētos labākas attiecības ar Ņujorku – tā bija kā mana pirmā mīlestība, spēlēt “Madison Square Garden”. Nebija patīkami sajust tik lielu naidu. Viss ir kļuvis labāk, taču es saprotu fanus, kāpēc viņi, kad es pieprasīju maiņu, uz mani tā raudzījās un padarīja par ienaidnieku,” par savu pirmo NBA klubu teica latvietis. “Nenožēloju tur pavadīto laiku, jo man atmiņas no pilsētas ir patiešām skaistas.”

“Neesmu pieņēmis lēmumu par kontraktu, jo Vašingtona tikko atlaida [ģenerālmenedžeri] Tomiju Šepardu. Skatīsimies, kāds vēl būs pārmaiņas komandā un tad arī lemšu par nākotni. Man būtu izdevīgi atteikties no spēlētāja opcijas un noslēgt jaunu līgumu, bet esmu atvērts dažādiem variantiem. Skatīšos, kas notiks tuvākajās nedēļās. Protams, ka man patīk Vašingtona kā pilsēta, arī organizācija ir laba. Viss ir iespējams,” teica Porziņģis.

“Protams, ka ir pārliecība par saviem spēkiem, kā gan savādāk? Šādā grupā būs grūti, Francija un Kanāda ir spēcīgas komandas un mums tas būs izaicinājums,” pārliecināts basketbolists. “Treniņnometne sāksies jūlija otrajā pusē un tā ilgs vairāk nekā mēnesi, Eiropā tas process vienmēr notiek ilgāk. Tas aizņems pusi no manas vasaras, bet man vienmēr ir gods spēlēt Latvijas izlases kreklā. Pat nevar salīdzināt spēlēšanu NBA un izlasē, tas ir kaut kas pavisam cits.”

“Esmu Eiropā, tāpēc sanāk paskatīties tikai agros mačus,” par NBA spēļu skatīšanos stāsta Porziņģis. Jautāts par sezonas čempionu, latvietis savu balss atdod par Bostonas “Celtics”. “Vēlu veiksmi arī Ņujorkas “Knicks”, tur spēlē Džeilens Bransons, viņš ir ļoti labs. Sagaidīju, ka viņš metīs vidēji ap 20 punktiem, bet viņam jau ir vidēji 24 vai 25. Labs spēlētājs un labs cilvēks,” uzsver spēlētājs. “To pašu varu teikt arī par Dončiču – viens no labākajiem spēlētājiem pasaulē. Tas, ko viņš ir paveicis, ir neticami. Protams, ka vēlu veiksmi gan viņam, gan Dalasai.”

“Viņš ir savādāks, gandrīz vai kā supercilvēks, viņš it kā ir paņēmis labāko no vairākiem izciliem spēlētājiem,” Viktoru Vembanjamu raksturo latvietis. “Atceros, cik ātri es progresēju, kad nonācu NBA, un sagaidu, ka Vembanjamas gadījumā tas viss būs vēl ātrāk un straujāk. Galvenais ir, lai ķermenis būtu vesels.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām