Porziņģis turpina plosīties arī pret spēcīgo ”Clippers” un atkārto vienu no NBA karjeras rekordiem (VIDEO)

07/08/2020 05:23
Kristaps Porziņģis

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt guva 30 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, esot ļoti tuvu ”double-double”, taču viņa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks” ar 111:126 atzina Rietumu konferences vicelīderes Losandželosas ”Clippers” pārākumu un piedzīvoja trešo zaudējumu četrās aizvadītajās spēlēs pēc NBA sezonas atsākšanās.

Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 38 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā guva 30 punktus (1p. 9/9, 2p. 6/12, 3p. 3/7). Latvietis savāca deviņas bumbas zem groziem (septiņas aizsardzībā) un palika vienas atlēkušās bumbas attālumā no ”double-double”. Tāpat liepājnieka rēķinā arī piecas rezultatīvas piespēles (atkārtots NBA karjeras rekords), viens bloķēts metiens, viena kļūda un divas piezīmes. Diemžēl Kristaps maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-4).

Abas komandas maču uzsāka ļoti mazrezultatīvi. ”Mavericks” pašā sākumā izvirzījās vadībā ar 9:4, taču pirmās ceturtdaļas vidū, veicot 11:2 izrāvienu Losandželosa pārņēma vadību un panāca septiņu punktu pārsvaru (18:11). Tiesa Dalasa līdz pirmā ceturkšņa beigām gandrīz visu starpību sadeldēja un, sagaidot otro ceturtdaļu, atpalika no pretiniekiem tikai par viena punkta tiesu (22:23). Porziņģis pirmajā ceturksnī izcēlās ar iespaidīgu danku un sešiem punktiem. Otrās ceturtdaļas ievadā ”Clippers” panāca +6, bet drīz vien ”Mavericks” atjaunoja līdzsvaru uz tablo (42:42) un divreiz panāca piecu punktu pārsvaru. Tiesa pirmo puslaiku, otrā ceturkšņa beigās veicot 9:3 izrāvienu, minimālā vadībā tomēr noslēdza Losandželosa – 59:58. Porziņģis otrajā ceturtdaļā savam kontam pievienoja vēl sešus punktus.

Lai gan otrā puslaika pirmajā daļā, veicot 21:10 izrāvienu, ”Clippers” ievērojami attālinājās no pretiniekiem un panāca 12 punktu vadību (80:68), lielisku sniegumu trešā ceturkšņa turpinājumā demonstrējot Porziņģim un Lukam Dončičam, Dalasa līdz trešās ceturtdaļas beigām sadeldēja rezultāta starpību līdz četriem punktiem – 87:91. Porziņģis trešajā ceturtdaļā izcēlās ar deviņiem punktiem un pirms pēdējā ceturkšņa bija iemetis jau 21 punktu. Ceturtās ceturtdaļas ievadā Losandželosa palielināja savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem (97:89), taču pēc tam Porziņģis guva septiņus punktus pēc kārtas un sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam – 98:99. Nedaudz vēlāk ”Mavericks” panāca neizšķirtu (101:101), bet Dalasas komandas galvenais treneris Riks Kārlails pieņēma lēmumu dot Porziņģim nelielu atpūtu pirms spēles pēdējām minūtēm pamatlaikā. ”Clippers” izmantoja latvieša neatrašanos laukumā un panāca septiņu punktu pārsvaru – 108:101. Kārlails pieprasīja minūtes pārtraukumu un sūtīja Porziņģi atpakaļ laukumā, tomēr ”Mavericks” vairs nespēja izglābties no zaudējuma – 111:126.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 29 gūtiem punktiem bija Kavai Lenards, kurš izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Pols Džordžs pievienoja 24 punktus, bet Ivica Zubacs izcēlās ar 21 punktu un savāca 15 bumbas zem groziem. Savukārt Dalasas rindās rezultatīvākais bija 30 punktus guvušais Porziņģis. Tikmēr Dončičs pievienoja 29 punktus.

Četras spēles pirms NBA regulārās sezonas beigām ”Clippers” ar bilanci 46-22 ieņem otro vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, kamēr ”Mavericks” ar bilanci 41-30 ierindojas tās pašas konferences septītajā pozīcijā.

Nākamā spēle Dalasai un Porziņģim paredzēta pēc divām dienām (9. augustā pulksten 3:30) pret visas līgas līderi Milvoki ”Bucks”.