Pret FIFA uzsākta izmeklēšana par iespējamu maldinošu reklāmu sakarā ar PK

25/12/2022 17:40
Nokopēts
FIFA Pasaules kauss

Šveices Taisnīguma komisija ir uzsākusi sūdzības izskatīšanu lietā pret Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) par iespējamu maldinošu reklāmu par neitrālu iedarbību uz klimatu Pasaules kausa laikā Katarā.

Komisija ir komunikācijas nozares autonoma institūcija. Tā sniedz rekomendācijas, bet neuzliek saistības. Juridiskais sekretārs Reto Inglins svētdien dienas laikrakstā “Blick” saka, ka “varam apstiprināt, ka mēs šādu lietu izskatām”. Saskaņā ar šo ziņojumu prasību izmeklēt šo jautājumu iesniedušas dažādas klimata aktīvistu grupas. Grupu alianse apsūdz FIFA, ka tā ir izmantojusi videi draudzīga tēla saukļus bez pietiekamiem pierādījumiem.

Šveices iestāde saņēma sūdzības arī no Lielbritānijas, Francijas un Beļģijas. Vācijas patērētāju aizsardzības organizācijas jau pirms Pasaules kausa sākuma bija brīdinājušas Cīrihē bāzēto FIFA par videi draudzīgu saukļu bezpamata izmantošanu un pieprasīja izbeigt “maldinošus” reklāmas paziņojumus.

FIFA savā tīmekļa vietnē popularizēja Pasaules kausu Katarā kā pirmo “klimatam pilnīgi neitrālo turnīru”. Taču dažādu masu mediju pētījumi, klimata pētnieki un vides aizstāvji secināja, ka FIFA apgalvojums par klimatu ir nepatiess, federācijai vairākkārt šos apgalvojumus noraidot.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5
3.4
1.77
3.1
3.1
2.4
1.55
4.1
6
2.2
4
2.75
2.05
3.75
3.3
1.28
5.5
11
2.1
-
1.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām