Protapovičs: Atgriešanās Rīgā ir sava veida karjeras restarts, sagaidu, ka spēlēsim “play-off” turnīrā

26/08/2021 16:31

Krievu uzbrucējam Aleksandram Protapovičam (25) Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” nav sveša vieta. Jekaterinburgas “Avtomobilist” sistēmas hokejists rīdziniekiem pirmo reizi pievienojās 2019./2020. gada sezonas laikā, “Dinamo” sastāvā viņš guva savus pirmos vārtus KHL un demonstrēja laba līmeņa sniegumu komandā. Pēc vienas sezonas prombūtnes Protapovičs atkal ir redzams “Dinamo” sastāvā. Nelielā sarunā ar “sportazinas.com” uzbrucējs pastāstījis par treniņiem pie Sergeja Zubova, komandas gatavību sezonai un nevēlēšanos doties uz Ziemeļameriku.

“Sezonai esam gatavi uz 80-90%. Ar katru spēli laukumā jūtamies arvien labāk. Rezultāti pret “Jokerit” nebija tie labākie [0:5 un 2:5], bet otrajā mačā izskatījāmies jau labāk. Jāsaprot, ka mums tā bija pirmā spēle pret tik stipru komandu, sākumā nebijām gatavi un nedaudz apjukām. Sezonā viss būs labi. Nezinu, vai tiks mazs spēļu skaits ietekmēs sezonas sākumu. Pats jūtos labi, problēmu nav. Principā mēs esam gatavi, tagad gaidām, kad būs atpakaļ izlases spēlētāji,” atklāja uzbrucējs.

“Rīgā atgriezos ar patīkamām sajūtām, esmu priecīgs atkal būt šeit. Vienmēr paticis spēlēt Latvijā, šeit ir lieliska atmosfēra, lieliska pilsēta un lieliski līdzjutēji. Tikko saņēmu piedāvājumu, uzreiz tam piekritu. Gribēju palikt arī pēc 2019./2020. gada sezonas, bet tas nesanāca [jo spēlētājs atradās tā sauktajā slēptajā īrē, sportazinas.com]. Jekaterinburgā bija grūtāk nekā Rīgā. Tas nav saistīts ar spiedienu, vienkārši komanda ir nedaudz stiprāka, bet treneris [Bils Pīterss] redzēja citu lomu, kura man nebija ierasta,” atceras Protapovičs.

Jautāts salīdzināt šo “Dinamo” ar to, kura viņš spēlējis iepriekš, uzbrucējs atbildēja, ka tas ir divas dažādas komandas. “Mainījies sastāvs, ir pavisam cits treneru štābs, no kura nāk pavisam citas prasības. Arī uzdevumi tagad ir citi. Sergejs Zubovs mēģina apvienot krievu un ziemeļamerikāņu treniņu stilu – tie ir īsi un intensīvi. Kā treneris viņš ir mierīgs, protams, ja vajag, var arī uzkliegt. Treniņos viņš to nedara, jo tur Zubovs pacietīgi visu skaidro. Spēļu laikā gan var gadīties, ka nepieciešams pacelt balsi.”

Aleksandrs Protapovičs

Aleksandrs Protapovičs | Foto: Raimonds Volonts / Rīgas “Dinamo”

Pēdējo reizi “Dinamo” izslēgšanas turnīrā spēlēja 2013./2014. gada sezonā. “Redzu, ka “Dinamo” vadība grib, lai komanda spēlē Gagarina kausā, un dara lietas, lai to sekmētu. Kanādas laukums “Arēnā Rīga”? Godīgi sakot, tādām lietām vairs nepievēršu uzmanību, jo katram klubam ir cita izmēra laukums. Vienkārši ej un spēlē, ledus tāpat visur ir vienāds. Treneri vēl meklē virknējumus, tā kā nevarētu teikt, ka bijis kāds, ar kuru esmu spēlējis biežāk. Par manu lomu labāk pajautāt Zubovam, šis pagaidām netika apspriests. Sezonas vēl nav sākusies, joprojām notiek pārbaudes mači,” pastāstīja hokejists.

“Piekritīšu, ka atgriešanās Rīgā ir sava veida karjeras restarts. Šajā sezonā gaidu daudz, gan no sevis, gan no komandas, ceru, ka viss sanāks. Sagaidu, ka iekļūsim “play-off”. Galvenais ir to izdarīt, un pēc tam jau censties tikt pēc iespējas tālāk. Par sevi – gribu spēlēt pārliecinošāk, krāt vairāk punktu, gūt vārtus un būt noderīgam komandai,” plānus ieskicēja 25 gadus vecais “Dinamo” leģionārs.

“Spēlēt tādā komandā ir interesanti – katram sava mentalitāte, sava kultūra. Komunicē ar dažādiem cilvēkiem un uzzini kaut ko jaunu. Man ir labs kontakts ar tiem hokejistiem no “Dinamo”, ar kuriem kopā spēlēju pagājušajā reizē, ar latviešu puišiem, ar Neriju Ališausku. Pats latviski zinu kādus piecus-desmit vārdus, varu skaitīt līdz pieciem, varu pateikt paldies, labu apetīti un dažus citus vieglus vārdus,” atklāja Protapovičs.

Uzbrucējam patīk Rīga, taču pagaidām viņš brīvo laiku pavada mājas. “Ģimene vēl nav atbraukusi, bet vienam nav īpaši lielas vēlmes doties pastaigās, kad viņi atbrauks, tad arī dosimies. Nav tā, ka bez ģimenes būtu mazāka motivācija, bet, protams, vienam ir garlaicīgi. Tagad man ir brīvdiena, to pavadīju mājās. Tuvākajā laikā ģimene ieradīsies, nedaudz pacietīšos.”

Protapovičs nav draftēts Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un neskatās tās virzienā, jo sākumā vēlas sasniegt labus rezultātus KHL. “Negribās braukt vienkārši “kaut kur”, neredzu tam jēgu. Lai brauktu uz NHL, sākumā jāparāda kaut kas šeit, KHL. Pagaidām tādu domu nav. Cita lieta, kad tu esi stabila vērtība KHL un tev sāk kaut ko piedāvāt arī NHL. Vienkārši braukt uz kaut kādu trešo vai ceturto līgu nav jēgas,” saka uzbrucējs.

Aleksandrs Protapovičs

Aleksandrs Protapovičs (nr. 47) | Foto: Raimonds Volonts / Rīgas “Dinamo”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…