Punnenova vērtība strauji augusi – nākamajā sezonā var nopelnīt iespaidīgu atalgojumu

Ivars Punnenovs, sportazinas.com
Ivars Punnenovs | Foto: SCL Tigers

Latvijas izlases vārtsargs ir šobrīd labākais ripu ķērājs Šveices spēcīgākajā hokeja līgā (NLA), uzskata Šveices medija “Watson” hokeja žurnālists Klauss Caugs.

Kļuvis zināms, ka Punnenova aģents ar latvieša pārstāvēto Langavas “Tigers” komandas vadību sācis pārrunas par jaunu kontraktu, kas latvieti padarītu par kluba visu laiku dārgāko spēlētāju.

“Šobrīd Punnenovs noteikti ir līgas labākais vārtsargs. Par to runā statistika: piecas spēles piecas uzvaras, pieci ielaisti vārti. Viņš spēlē ielaiž 1,96 vārtus, kamēr tuvākais sekotājs ir Jonas Hillers ar 2,03,” raksta Caugs, norādot ka Langavas komanda izdarījusi gudru lēmumu 2018.gada martā ar Punnenovu vienojoties par sadarbību līdz 2021.gadam.

Šobrīd Punnenovs sasniedzis jau sesto uzvaru pēc kārtas.

Labais sniegums nav palicis nepamanīts, tādēļ jautājums par jauna, ienesīgāka līguma noslēgšanu ir pavisam aktuāls. Līgas labākais vārtsargs piesaistījis interesi arī no bagātākām komandām. Caugs norāda, ka pēc šīs sezonas jaunus vārtsargus, visticamāk, meklēs tādas Šveices līgas komandas kā Ženēvas “Servette”, “Lugano”, “Biel” un “Bern”. Visām 25 gadus vecā latvieša kandidatūra varētu būt aktuāla.

“Punnnenovs ir viens no iemesliem, kādēļ “Tigers” uzskatāmi par sezonas pārsteigumu. Komandai ir labas izredzes iekļūt “play off” cīņās otro gadu pēc kārtas,” turpina Caugs. “Līguma pagarināšana ar Punnnenovu bija labs lēmums. Langavas komanda allaž savu naudu ieguldījusi gudri. Latviešu vārtsargam tika piedāvāti labāki finansiālie nosacījumi. Citas līgas vienības tobrīd to nevarēja nodrošināt. Ar Šveices licensi spēlējošais latvietis kļuva par vienu no diviem komandas spēlētājiem, kurš sezonā saņem 300 000 Šveices franku. [274 000 eiro].”

Ivars Punnenovs, sportazinas.com
Ivars Punnenovs | Foto: SCL Tigers Facebook

“Ivars ir progresējis katru gadu. Viņam ir tikai 25, bet viņš paliek labāks un labāks. Domāju, pēc diviem gadiem viņš ar atrāvienu būs līgas labākais vārtsargs,” viedokli pauž apskatnieks, norādot, ka komandas vadība vēlas ar Ivaru jau šobrīd vienoties par sadarbības turpināšanu, kas būtu ilgāka par 2021.gada pavasarī.

Langavas sporta direktors Marko Bajers apzinās latvieša augušo vērtību: “Jā, mēs vēlētos ar viņu pagarināt vienošanos pirms laika. Mēs saprotam, lai paturētu Ivaru mums vajadzēs šķērsot mūsu ierastās robežas.”

Tomēr lieliski spēlējošā latvieša aģents Denijs Gigers nesteidzas ar līguma pagarināšanu, jo saprotams, ka hokejista vērtība vēl vairāk pieaugs gaidāmajā vasarā, kad kontraktā ar Langavu būs palicis viens gads. Vasarā var sekot kāds piedāvājums no citas komandas, bet, lai paturētu Punnenovu, Bajeram nāksies piedāvājumu atkārtot.

“To, ko Bejers domāja, bet nepateica ir fakts, ka “Tigers” ir gatavi Punnenovu padarīt par vislabāk apmaksāto spēlētāju komandas vēsturē. Klubs ir apņēmies viņam nodrošināt tādu atalgojumu, kādu viņš varētu saņemt Bernē vai Lugano,” piebilst Caugs, norādot, ka Langavas komanda ir gatava pārkāpt 500 000 franku (456 000 eiro) atzīmei par sezonu.

“Doma ir vienkarša,” turpina Caugs. “Vārtsargs ir 50 procenti no komandas. Tas nozīmē, ka vārtsargs var saņemt 50 procentus vairāk nekā labākais laukuma spēlētājs. Komandas kapteinis Paskāls Bergers saņem mazliet vairāk par 300 000 franku. Bergers ir katra centa vērts, bet Punnenovu varētu uzrunāt divas reizes lielāks atalgojums,” uzskata žurnālists.

Šajā sezonā Punnenovs “Tigers” vārtos stājies 14 spēlēs, caurmērā atvairot 93,3 procentus sāncenšu metienu, bet ielaižot 1,96 ripas spēlē. Punnenovs Šveices spēcīgākajā līgā spēlē jau septīto sezonu.

Standings provided by Sofascore LiveScore

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par