Aigars Razgals: Šajā PČ varēja dot iespējas vēl vairākiem jaunajiem spēlētājiem, bet par to jājautā Hārtlijam

31/05/2021 10:40

Vakar Latvijas hokeja izlase četras sekundes pirms papildlaika beigām zaudēja Somijai ar 2:3, tomēr, iegūstot svarīgu punktu cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pirmo reizi šajā turnīrā Latvijas izlases vārtus sargāja Jānis Kalniņš. Lielākā loma bija arī Mārtiņam Dzierkalam, kurš guva abus mājinieku vārtus. Pēc spēles “Sportazinas.com” sazinājās ar hokeja skolas “Rīga” sistēmas treneri, hokejista Frenka Razgala tēvu Aigaru, kurš dalījās pārdomās par vakardienas maču. 

“Laikam jau tomēr tas zaudējums pret Somiju ir likumsakarīgs. Būtu paņēmuši vairāk punktu pret Kazahstānu un Norvēģiju [katrā izcīnīts pa vienam punktam], tad arī šis viens punkts pret somiem būtu vienkārši super! Jebkurā gadījumā vēl ir izredzes, un visu izšķirs mačs pret Vāciju,” atgādina Razgals. 

Pirmos vārtus Latvija ielaida jau ceturtajā minūtē. Gan otrajā, gan trešajā periodā mājinieki spēlēja krietni pārliecinošāk, demonstrējot to, ko neizdevās parādīt iepriekš – aktīvu spēli abās zonās, presingu un ripas kontroli. “Spēle bija smaga, mums nebija īpaši daudz vārtu gūšanas iespēju. Latvija spēja turēt tempu, izskrējām līdzi ātrajiem un tehniskajiem somu spēlētājiem. Tāpat labi nospēlējām aizsardzībā, gūtajos vārtos arī nedaudz palīdzēja veiksme,” uzskata treneris. 

Speciālists piekrīt viedoklim, ka Latvijai izdevās neitralizēt pretinieku labākos spēkus. “Jā, var tā teikt. Arī somiem nebija daudz vārtu gūšanas iespēju. Pirmais viņu gols bija 50/50, viņiem paveicās, otrais gols bija nūjas pielikšana vārtu priekšā, arī šeit veiksme stāvēja blakus. Bet atkārtošos, ka arī mums paveicās,” teica Razgals. “Tajā pašā laikā veiksmes arī nedaudz pietrūka. Čaļiem bija ticība savos spēkos, viņi labi sitās un cīnījās. Gan pret Somiju, gan iepriekšējos mačos pietrūka arī aukstasinības momentu realizācijā.” 

Šajā mačā labu sniegumu demonstrēja divi hokejisti, kuri iepriekš nav izbaudījuši Hārtlija uzticību – Kalniņš un Dzierkals. “Man tas nebija pārsteigums, ka vārtus sargāja Kalniņš. Biju gaidījis viņu pret Kazahstānu. Jānis nospēlēja labi, domāju, ka viņu redzēsim arī pret Vāciju,” prognozē Razgals. Arī viņš ir neizpratnē par neuzticību Dzierkalam, kurš aizvadītajā sezonā bija viens no Rīgas “Dinamo” labākajiem hokejistiem. “Visu cieņu pieredzējušajiem spēlētājiem, man arī tas nav saprotams – kāpēc? Šajā čempionāta varēja dot iespēju vēl vairākiem jaunajiem spēlētājiem, bet par to laikam jājautā Bobam.” 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…