RFS atvainojas par sava futbolista nepiedienīgo žestu pārbaudes spēlē

Alēns Sedriks Erves Kuadio, sportazinas.com
Alēns Sedriks Erves Kuadio | Foto: RFS

Latvijas vicečempione futbolā atvainojas par uzbrucēja Alēna Sedrika Erves Kuadio nepiedienīgo žestu pārbaudes spēlē ar “Riga” komandu un lūdz neturpināt izplatīt tendenciozi aizvainojošus fotoattēlus no spēles epizodes.

Jau ziņots, ka piektdien Pērnavā notikušajā pārbaudes spēlē RFS ar 2:0 pārspēja savu principiālo pretinieci “Riga” komandu.

15 minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Kuadio pārkāpuma pret Felipi Brisolu abu komandu futbolisti iesaistījās asā vārdu apmaiņā un RFS futbolists parādīja pretiniekam vidējo pirkstu. Mača galvenais tiesnesis Andris Treimanis noraidīja Kuadio no laukuma, ar žestiem parādot pārkāpumu, par ko sodīts kotdivuārietis. Pēc tam publiskajā telpā nonāca ekrānšāviņš no video, kurā redzams, kā Treimanis rāda vidējo pirkstu futbolistam, taču nebija plašāk izskaidrota epizode.

“Futbola klubs RFS vēlas atvainoties sava un kluba spēlētāja vārdā, kad spēles emociju sakāpinājumā tika nodemonstrēts nepiedienīgs žests pretinieka spēlētājam, par kuru spēles tiesnesis piesprieda pamatotu sarkano kartīti. Ļoti vēlamies atvainoties spēles tiesnesim Treimanim, kuram šobrīd absolūti nepamatoti un nepelnīti jāsaņem negācijas par to, ka uz spēlētāja jautājumu un uzstājību pēc paskaidrojuma par soda piešķiršanas iemeslu – uzskatāmi norādīja spēlētājam žestu, tādējādi parādot, ka tas ir ticis pamanīts un attiecīgi arī ir soda iemesls dēļ, kura sportists tiek noraidīts. Lūdzam nespekulēt un neturpināt izplatīt tendenciozi aizvainojošus fotoattēlus un video sižetus ar nepilnīgu šis epizodes atainojumu, kas absolūti neraksturo konkrēto situāciju kopumā, kā arī nepelnīti kaitē ļoti cienījamā augsta mēroga profesionāla tiesneša Andra Treimaņa tēlam,” teikts kluba paziņojumā.

“Optibet” futbola virslīgas sezonai bija jāstartē 13.martā, bet dienu iepriekš tika paziņots, ka Latvijā ieviesīs ārkārtas stāvokli. Vēl 12.martā tika pieļauts scenārijs, ka turnīra pirmās spēles tiks aizvadītas pie tukšām tribīnēm, bet situācija strauji mainījās un nākamās dienas rītā virslīgas čempionāta sākums tika atcelts.

Pēc valdības 21.maija lēmuma, kas paredz, ka ar 1.jūniju dažādās jomās, tostarp sportā, tiks mīkstināti ierobežojumi, kas iepriekš noteikti koronavīrusa izplatības dēļ, futbola virslīgas sezonas atsākšanās tiek plānota jūnijā. Lai kvalitatīvi aizvadītu trīs apļus, meistarsacīkstēm jāsākas ne vēlāk par jūnija pirmo pusi.

Šajā sezonā virslīgā startēs desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, bet par divām vairāk nekā aizpērn. Laukumos šogad dosies “Riga”, RFS, “Ventspils”, “Valmiera”, Jūrmalas “Spartaks”, “Liepāja”, “Jelgava”, “Daugavpils”, “Metta” un “Tukums 2000″/TSS.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par