Rīga uzņems nākamo “Eurobasket2022” kvalifikācijas “burbuli”

Latvijas basketbola izlase
Latvijas basketbola izlase | Foto: FIBA

2021. gada februārī paredzētie “Eurobasket2022” kvalifikācijas turnīra H grupas mači notiks Rīgā, ziņo basketbola žurnālists Donāts Urbons.

Jau vēstīts, ka koronavīrusa Covid-19 izplatība piespiedusi Starptautisko basketbola federāciju (FIBA) pārcelt Eiropas čempionāta norīsi no 2021. uz 2022. gadu, kā arī mainīt izspēles sistēmu, kvalifikācijas turnīra mačus aizvadot “burbuļos”.

Pirmais H grupas “burbulis” norisinājās Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā viesnīcas konferenču zāle. Tā pirmajā spēlē Latvija apspēlēja Grieķiju ar 77:66, savukārt otrajā mačā zaudēja mājiniekiem ar 73:79.

Plānots, ka mači Latvijas galvaspilsētā notiks no 20. līdz 22. februārim. Laukuma saimniece 20. datumā aizvadīs spēli pret Bulgāriju, bet 22. – pret Grieķiju.

Pašlaik Latvija ieņem pēdējo, ceturto vietu grupā ar vienu uzvaru. Identiska bilance ir arī Bulgārijai, pret kuru Roberta Štelmahera trenētā vienība piedzīvoja zaudējumu šī gada februārī ar 104:110. Ceļazīmi uz “Eurobasket2022” sev garantējušas Grieķija un Bosnija un Hercegovina, savukārt par atlikušo vietu uz Eiropas čempionātu cīnīsies Latvija un Bulgārija.

Tāpat Latvijai otro reizi pēc kārtas uzticēts rīkot arī sieviešu Eiropas čempionāta “burbuli”, tas arī norisināsies no 3. līdz 5. februārim. Latvijai paredzēti divi mači – pret Ziemeļmaķedoniju un pret Vāciju. Pašlaik Latvija ieņem trešo vietu ar divām uzvarām četros mačos. Finālturnīram kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas.

“Abām Latvijas valstsvienībām pēdējā spēļu ciklā spēles bija paredzētas mājās, turklāt novembrī, ārpus kārtas veiksmīgi noorganizējot sieviešu komandu sabraukumu astoņām komandām, jau pierādījām, ka pandēmijas apstākļos varam to izdarīt kvalitatīvi un droši – šādos apstākļos FIBAEurope valdes lēmums bija loģisks un paredzams. Kopā ar mūsu sadarbības partneriem esam gatavi sarīkot sacensības, atbilstoši mūsu valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām un FIBA standartiem. Patlaban ne mazāk svarīgs būs otrs pienākums – izdarīt visu iespējamo, lai mūsu komandām nodrošinātu labākos apstākļus un iespējami labākos sastāvus, lai izmantotu sava laukuma priekšrocības un izcīnītu ceļazīmes uz Eiropas čempionātu finālturnīriem,” LBS mājaslapā citēts organizācijas ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par