ROC komanda šokē favorīti Serbiju un iekļūst 3×3 basketbola turnīra finālā

28/07/2021 11:48
ROC 3x3 basketbola komanda

Kā pirmā Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīra finālu sasniegusi Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komanda, kas negaidīti ar rezultātu 21:10 sagrāva galveno favorīti un ar pirmo numuru izlikto Serbiju.

Vēlāk šodien plkst. 12:40 otrā pusfinālā spēkosies Beļģija un Latvija, kuras noskaidros ROC pretinieci finālā un Serbijas pretinieci cīņā par trešo vietu. Mūsējo uzvaras gadījumā Latvijai būs garantētas pirmās medaļas Tokijas olimpiskajās spēlēs. Ja tiks piedzīvots zaudējums, tad par šo godu vēl būs jāpacīnās.

Pusfinālu zaudētāji šodien plkst. 15:15 cīnīsies par bronzas medaļām, bet uzvarētāji plkst. 16:25 – par zeltu. Abas spēles tiešraidē translēs LTV7.

ROC un Serbijas duelī pirmās minūtēs cīņa ritēja punkts punktā, bet pēc tam krievi strauji palielināja savu pārsvaru, svinot negaidītu uzvaru. Krievijas komandā ar 11 punktiem izcēlās Aleksandrs Zujevs, kurš realizēja četrus tālmetienus. Serbijai piecus punktus guva 3×3 basketbola ikona Dušans Buluts.

Vakar ceturtdaļfinālos ROC ar 21:19 uzvarēja Nīderlandi, bet Latvija ar 21:18 apspēlēja Japānu. Divas spēcīgākās grupu turnīra vienības, proti, Beļģija un Serbija automātiski sasniedza pusfinālus, tādēļ šīs valstsvienības izlaida ceturtdaļfinālu fāzi.