Rodrigo Laviņš par atgriešanos no Ziemeļamerikas: Eiropas laukumos notikumi uz ledus šķita kā palēninātā filmā

15/08/2022 12:17
Rodrigo Laviņš, www.sportazinas.com

Kādreizējais Latvijas hokeja izlases aizsargs Rodrigo Laviņš intervijā žurnālam “Santa” pastāstījis par hokejista karjeras laikā piedzīvoto pieredzi Eiropā un ASV.

1994. gadā Laviņš kopā ar vēl vairākiem Latvijas hokejistiem devās uz Ziemeļameriku. “Centāmies nokļūt kaut kur, nezin kur. Cits citam īpaši neteicām, ka pošamies uz Ameriku, bet beigās visi satikāmies Bostonas kluba vasaras nometnē. Spēlējām brīvo aģentu turnīrā un bijām galvas tiesu pārāki par citiem hokejistiem. Mūs ievēroja un solīja baigo nākotni.

Man uzradās aģents, kas piedāvāja trīs izvēles: pirmkārt, spēlēt junioru līgā; otrkārt, mācīties koledžā un spēlēt skolas komandā; treškārt, spēlēt profesionālā komandā. Domāju – kāds gan es vairs juniors, Latvijā spēlēju profesionālā komandā. Koledžā savukārt mani biedēja mācības. Nolēmu – būšu profesionālis. Domāju – super! Man vēl tikai jāiekļūst fārmklubā, un tad – jau NHL! Diemžēl tā bija nebija pareiza izvēle. Ar šodienas prātu es izvēlētos spēlēt junioros vai mācītos koledžā, kur vienlaikus var arī spēlēt hokeju augstā līmenī,” pārliecināts Laviņš.

“ASV es kļuvu patstāvīgs. Spēlēju zemākajās līgās, uzspēlēju arī fārmklubā – tā bija gaļasmašīna, vīrišķības kalve, kurai izgāju cauri. Tur laukumā skrien un sitas briesmīgi! Kad atgriezos Eiropā, notikumi uz ledus šķita kā palēninātā filmā. Amerikas dzīves man trūka. Somijā un Zviedrijā šķita garlaicīgi,” atceras aizsargs.

Karjeras laikā Laviņš Latviju pārstāvēja 12 pasaules čempionātos elites divīzijā un trīs olimpiskajās spēlēs. Punktu karjerai viņš lika pēc 2015./2016. gada sezonas “Kurbadā”, taču pēc tam aizsargs 2018./2019. gada sezonā devās laukumā četrās spēlēs “Mārupe/Ako” sastāvā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām