Sākušās masveidīgākās ziemas sacensības Latvijā – seriāls “Noskrien Ziemu”!

19/12/2018 12:54
Noskrien ziemu, www.sportazinas.com

16. decembrī, ar pirmā posma sacensībām Priekuļos starts tika dots apjomīgākajam ziemas sacensību seriālam Latvijā – “Noskrien ziemu”, kurš norisinās nu jau ceturto sezonu pēc kārtas. Šoreiz uz starta līnijās stājās rekordliels dalībnieku skaits – 506 skrējēji, 133 nūjotāji un 26 sportisti kopā ar saviem četrkājainajiem sabiedrotajiem kanikrosa distancē.

Šī sacensību seriāla tradīcija tika iedibināta 2016. gada sākumā, kad sporta entuziasts, skrējējs un orientierists Roberts Treijs ar domubiedru atbalstu noorganizēja pirmo “Noskrien ziemu” sezonu. Sākumā tās bija tikai sacensības skrējējiem, kuri sacentās spēkos trīs posmos Priekuļu novadā ziemas periodā. Seriāla organizācija turpināja attīstīties un nākamajā sezonā “Noskrien ziemu” notika jau četros posmos un jau vairākās Latvijas pilsētās.

Noskrien Ziemu, www.sportazinas.com

Foto: Noskrien Ziemu

Skrējējiem kompāniju distancē sāka sastādīt arī nūjotāji. Līdz šogad sacensību seriāls “Noskrien ziemu” notiek piecos posmos dažādās Latvijas vietās un uz starta līnijas stājas gan skrējēji, gan nūjotāji, gan kanikrosa (skriešana ar suni) pārstāvji. Augot seriālam, aug arī dalībnieku skaits un, bez šaubām, arī sacensību atbalstītāju skaits. Kuplais sacensību sponsoru saraksts ļauj lutināt sacensību dalībniekus ar dāsnu balvu fondu. Tāpat liels darbs ieguldīts arī sadarbībā ar pašvaldībām, jo tas, ka šogad visiem posmiem sacensību norises vieta ir iekārtota iekštelpās, ir veiksmīgas sadarbības ar pašvaldībām, rezultāts. Iespēju ziemas sacensību laikā sasildīties iekštelpās, domājams, ļoti novērtē jebkurš sacensību dalībnieks.

Tāpat arī kuplais dalībnieku skaits ir rādītājs augstai sacensību organizēšanas kvalitātei. Ja pirmajā gadā vidēji vienā posmā piedalījās ap 100 sportistu, tad šogad uz pirmā posma starta līnijas Priekuļos stājās vairāk kā 650 dalībnieki.  Priekuļu trasi visspilgtāk raksturo Vidzemes kalnainais reljefs, kas izrādījās visai liels pārbaudījums jebkuras distances dalībniekam. Kalnainais apvidus, tandēmā ar ziemai raksturīgajiem laika apstākļiem, trasē neļāva atslābt ne brīdi. Par laimi, sacensības norisinājās bez starpgadījumiem. Neskatoties uz tehniski sarežģīto trasi, gan skrējēji, gan nūjotāji uzrādīja lieliskus rezultātus, kas liek domāt, ka daudzi no sacensību dalībniekiem ir teicamā fiziskā formā.

Noskrien Ziemu, www.sportazinas.com

Foto: Noskrien Ziemu

Sacensībās konkurenci pašmāju sportistiem Priekuļos sastādīja liels skaits NATO karavīru no Spānijas. Jādomā, ka spāņiem apledojušie Vidzemes pauguri bija interesants piedzīvojums, jo pēc sacensībām karavīri izteica vēlmi mēroties spēkiem ar Latvijas skrējējiem arī turpmākajos „Noskrien ziemu” posmos.

Un tagad par 1. posma rezultātiem. “Ethicsport” distancē par absolūto uzvarētāju vīriešiem kļuva “Suunto team Latvia” komandas pārstāvis Arturs Pauliņš, kurš 18,2 km garo distanci veica 1:14:10. Otrā vieta šoreiz Andrim Jubelim, kurš finiša līniju sasniedza trīs minūtes vēlāk. Ar trasē pavadīto laiku 1:19:07, trešais šoreiz – Valdis Aņikejevs. Dāmu konkurencē sporta distances goda pjedestālu sadalīja Irita Puķīte no orientēšanās kluba „Kāpa” – 1.vieta (1:29:27), Sandra Grosberga – 2.vieta (1:31:17). Trešā vietā Klinta Lauska (1:32:17).

Kā jau ierasts, kuplākais skrējēju skaits bija tieši tautas distancē. “Suunto” tautas distances uzvarētāji vīru konkurencē ir:  Agris Krūmiņš – 1.vietā (00:37:18), Artojoms Rekuņenko – 2.vieta (00:38:03), Kristaps Magone – 3.vieta (00:38:18). Daiļā dzimuma grupā pārliecinošu uzvaru šoreiz guva Ilona Marhele (00:44:21), 2.vieta Anetei Švilpei (00:45:11), 3.vieta Ingai Zālītei (00:46:54).

Savukārt “Ceļotājs pārgājiens ar un bez nūjām” 18,2 km distancē, trasē pavadot 2:30:10,  ātrākais no vīriem izrādījās Agris Puriņš. Pirmā starp dāmām – Ieva Riteniece, kura finišēja tikai par nepilnu minūti vēlāk, kā Agris (2:31:06). Lielākais vairums no pārgājiena/nūjošanas distances dalībniekiem Priekuļos izvēlējās veikt vienu sacensību apli – 9,10 km. Un šeit par absolūto uzvarētāju kļuvusi Oksana Groma, kura, ar trasē pavadīto laiku 01:10:14, pārliecinoši apsteigusi ātrāko vīru šajā grupā – Andri Spuņģi, kurš 9.10 km apli veica 01:19:19.

Noskrien Ziemu, www.sportazinas.com

Foto: Noskrien Ziemu

Taisnības labad jāsaka, ka sacensību organizatori šogad sarūpējuši īpaši labu motivāciju dāmām, kuras piedalās “Noskrien ziemu” pārgājiena/nūjošanas distancē. Proti, dāmas, kuras piedalījušās visos piecos seriāla posmos tieši šajā distancē, piedalās izlozē uz galveno balvu – bezmaksas dalību nūjošanas nometnē Spānijā “Maljorkas pavasaris 2019”. Jāatzīmē, ka trenēties uz Spāniju, biedrības “Piejūras nūjotāju klubs” vadībā, dāmas dosies pašā aprīļa sākumā, lai jau pirmajās vasaras sezonas sacensībās uz starta līnijas stātos savā labākajā fiziskajā formā.

Nākamais sacensību seriāla „Noskrien ziemu” posms jau 6.janvārī, Limbažos.

Ledus vai sniegs, NOSKRIET ZIEMU ir prieks!

Informāciju sagatavoja: Ieva Kozlovska

Biedrības „Piejūras nūjotāju klubs” vadītāja

e-pasts: [email protected]

tel. 29561366

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…