Serbijas, ASV un Ķīnas 3×3 basketbolisti kvalificējušies Parīzes OS

01/11/2023 19:58
Nokopēts
Serbijas 3x3 basketbola izlase

Serbijas, ASV un Ķīnas 3×3 vīriešu basketbola izlases, ieņemot pirmās trīs vietas pasaules rangā, ir nodrošinājušas ceļazīmes uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, trešdien pavēstīja Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA).

Starp vīriešu izlasēm pasaules rangā pirmo vietu ieņem Serbija, kas šovasar triumfēja Pasaules kausā, otrajā vietā atrodas Pasaules kausa sudraba medaļniece ASV, bet trešajā pozīcijā ierindojās Ķīna.

Tikmēr Latvijas valstsvienība jūnijā Pasaules kausu noslēdza trešajā pozīcijā un izcīnīja ceļazīmi uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru, kas norisināsies 2024.gada pirmajā pusē. FIBA paziņos kvalifikācijas turnīru norisies vietas un dalībnieces decembrī. Savukārt starp sieviešu komandām ranga līdere ir Ķīna, kurai seko attiecīgi ASV un Francija. Visas trīs valstsvienības arī ir nodrošinājušas vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Paredzēts, ka Parīzes olimpiskajās spēlēs 3×3 basketbola turnīros abos dzimumos sacentīsies pa astoņām izlasēm, tāpēc kvalifikācijas turnīros tiks noskaidrotas vēl pa piecām sieviešu un vīriešu valstsvienības, kas sacentīsies Parīzē. 3×3 basketbola turnīri Parīzes olimpiskajās spēlēs norisināsies no 30.jūlija līdz 5.augustam. 2021.gadā Tokijas olimpiskajās spēlēs par pirmo olimpisko čempioni 3×3 basketbolā kļuva Latvijas izlase, kuras rindās spēlēja Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām