Sieviešu futbola izlase uzzina pretinieces pirmajā UEFA Nāciju līgas turnīrā

02/05/2023 19:18
Nokopēts
Latvijas sieviešu futbola izlase

Latvijas sieviešu futbola izlase UEFA Nāciju līgā stāsies pretī Maltai, Moldovai un Andorai, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Visas 51 Eiropas sieviešu futbola izlases jaunajā Nāciju līgas sacensību formātā tika sadalītas trīs līgās atbilstoši spēku samēriem – A līgā spēkosies 16 komandas, B līgā arī cīnīsies 16 vienības, bet C līgā spēlēs 19 izlases.

Pirms otrdien notikušās izlozes Latvija, atbilstoši reitingam, bija C līgas trešajā grozā kopā ar Lietuvu, Kazahstānu, Bulgāriju un Kipru. Latvijas valstsvienībā izlozes rezultātā varēja nokļūt kādā no četrām četru komandu grupām vai vienīgajā trīs komandu grupā. C līgas apakšgrupā Latvija tika ielozēta kopā ar Maltu, Moldovu un Andoru, no kurām augstāk par Latviju (117.) FIFA rangā atrodas Malta (87.) un Moldova (110.), bet zemāk ir Andora (180.).

Apakšgrupas četras komandas savā starpā aizvadīs divu apļu turnīru, tiekoties katra ar katru pa reizei mājās un viesos. Grupas uzvarētāja iegūs tiesības Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās no otro pozīciju ieguvējām par šādu iespēju piedalīsies “play-off” spēlēs.

Nāciju līgas ieviešana arī sieviešu futbolā iezīmē jaunu kārtību Eiropas čempionātu kvalifikācijā, kas attieksies jau uz 2025.gada Eiropas meistarsacīkstēm. Līdzšinējo kārtību aizstās divi savstarpēji saistīti posmi – Nāciju līga un Eiropas čempionāta kvalifikācija. Katrā no tiem valstis būs sadalītas A, B un C līgās, aizvadot mājas un izbraukuma spēles savu grupu ietvaros.

Izmaiņas izspēles sistēmā izstrādātas ar mērķi palielināt sportiski nozīmīgu spēļu īpatsvaru, dodot komandām iespēju gan spēkoties ar sava līmeņa pretiniecēm, gan tiekties uz augstāku konkurenci, kā arī vienlaikus tam visām dalībniecēm tiek sniegta iespēja kvalificēties finālturnīram.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām